Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Pracownia licencjacka I w Katedrze Biologii Komórki 01-BT-S1-1BT-09.BK
Laboratorium (L) semestr zimowy 2015/2016

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 60
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Literatura:

1. Weiner, J. Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, 2005

2. Opracowania i publikacje dostarczone przez prowadzących zajęcia i opiekuna naukowego.

Metody i kryteria oceniania:

OCENA CIĄGŁA UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNYCH

Ocena bardzo dobra – student rozumie realizowane zagadnienie, gromadzi literaturę na temat zalecany przez prowadzącego pracownię, solidnie wykonuje powierzone mu zadania, dokładnie przygotowuje dokumentację z pracowni, potrafi zgromadzić odpowiednią, do realizowanego projektu licencjackiego (tematu pracy licencjackiej) bibliografię, potrafi przedstawić poprawny plan pracy licencjackiej pod względem merytorycznym.

Ocena dobra – student rozumie realizowane zagadnienie, gromadzi literaturę na temat zalecany przez prowadzącego pracownię, solidnie wykonuje powierzone mu zadania, przygotowuje dokumentację z pracowni z niewielkimi błędami, potrafi analizować problemy i szukać dla nich rozwiązania z niewielką pomocą prowadzącego.

Ocena dostateczna – student rozumie realizowane zagadnienie, gromadzi literaturę na temat zalecany przez prowadzącego, solidnie wykonuje powierzone mu zadania, przygotowuje dokumentację z pracowni z błędami, które zakłócają jej czytelność, potrzebuje dodatkowych wskazówek do prawidłowego rozwiązania analizowanego problemu.

Ocena niedostateczna - student nie jest przygotowany do wykonania zaleconego zadania, niedbale wykonuje powierzone mu zadania, przygotowuje dokumentację z pracowni z błędami, które powodują, że jest ona nieczytelna, nie rozumie sensu prowadzonych zajęć i nie potrafi analizować problemów i szukać dla nich rozwiązań z pomocą prowadzącego pracownię.

RAPORTY

Ocena bardzo dobra – Raport zawiera wszystkie konieczne elementy. Student dokładnie opisuje uzyskane dotychczas wyniki oraz zgromadzoną literaturę zgodną z tematyką pracy licencjackiej. Raport wykonany jest bardzo starannie pod względem merytorycznym a także od strony edytorskiej.

Ocena dobra – Raport zawiera wszystkie konieczne elementy. Student dokładnie opisuje uzyskane dotychczas wyniki oraz zgromadzoną literaturę zgodną z tematyką pracy licencjackiej. Raport zawiera nieliczne błędy merytoryczne i edytorskie oraz niedomówienia, a zebrania bibliografia nie jest kompletna.

Ocena dostateczna - Raport zawiera wszystkie konieczne elementy. Student opisuje uzyskane dotychczas wyniki oraz zgromadzoną literaturę dotyczącą tematyki pracy licencjackiej. Raport jest niestaranny od strony edytorskiej; zawiera istotne błędy, zebrana literatura nie jest pełna i nie zawsze zgodna z tematyką pracy licencjackiej.

Ocena niedostateczna – Raport jest niekompletny. Student niedokładnie opisuje uzyskane dotychczas wyniki, nie zebrał właściwej pod względem merytorycznym literatury niezbędnej do opracowania pracy licencjackiej. Raport zawiera błędy merytoryczne i edytorskie, które czynią go niezrozumiałym i nieczytelnym. Nie jest w stanie przedstawić wyczerpującego planu pracy licencjackiej.

SPRAWOZDANIE KOŃCOWE

Ocena bardzo dobra - Sprawozdanie zawiera wszystkie konieczne elementy. Dokumentacja jest poprawna i czytelnie przedstawiona a wyciągnięte wnioski są właściwe. Sprawozdanie wykonane jest bardzo starannie pod względem merytorycznym i edytorskim. Wskazuje ono na pełne zrozumienie omawianych treści przez studenta.

Ocena dobra – Sprawozdanie zawiera wszystkie konieczne elementy. Dokumentacja jest poprawnie i czytelnie przedstawiona a wyciągnięte wnioski są właściwe. Zebrana literatura jest poprawna. Sprawozdanie zawiera nieliczne błędy merytoryczne i edytorskie oraz niedomówienia.

Ocena dostateczna - Sprawozdanie zawiera wszystkie konieczne elementy. Dokumentacja jest poprawnie przedstawiona. Wnioski nie są zbyt czytelne i zrozumiałe. Sprawozdanie jest niestaranne od strony edytorskiej, zawiera istotne błędy, a zebrana literatura musi zostać poprawiona pod względem merytorycznym i ilościowym.

Ocena niedostateczna – Sprawozdanie nie jest kompletne. Student nie rozumie i nie potrafi interpretować i analizować literatury, nie potrafi zebrać odpowiedniej bibliografii do danego tematu naukowego, który ma być podstawą pracy licencjackiej.

Zakres tematów:

1. Przeszukiwanie baz danych – gdzie i jak szukać literatury naukowej?

2. Formułowanie hipotez roboczych.

3. Na bazie zgromadzonego piśmiennictwa i korzystając z edytorów tekstów przygotowuje szczegółowy plan pracy licencjackiej.

4. Systematycznie dokonuje kwerend piśmiennictwa polsko- i anglojęzycznego korzystając z tradycyjnych i elektronicznych baz danych naukowych, dokonuje selekcji i segregacji materiałów źródłowych pod względem ich przydatności do stworzenia pracy licencjackiej.

5. Przygotowanie planu pracy licencjackiej.

Metody dydaktyczne:

Student, pod nadzorem osoby prowadzącej pracownię, uczy się przeszukiwania baz danych i baz literaturowych w celu przygotowania piśmiennictwa niezbędnego do przygotowania planu, a następnie (w kolejnym semestrze) napisania pracy licencjackiej. Poza tym przygotowywany jest do wyciągania wniosków i konkluzji na podstawie danych literaturowych. Przeglądanie literatury z zakresu tematyki dotyczącej pracy licencjackiej (samodzielne wyszukiwanie artykułów oraz studiowanie pozycji literatury wskazanych przez prowadzącego pracownię). Prowadzenie dziennika wykonywanych prac. Przygotowywanie raportu zawierającego spis literatury. Przygotowanie krótkiego opracowania merytorycznego na zadany temat. Zbieranie właściwej dla tematyki pracy licencjackiej literatury

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 (brak danych), (sala nieznana)
Ewa Kurczyńska 4/ szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.3.0-2 (2024-04-26)