Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Pracownia licencjacka I w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii 01-BT-S1-1BT-09.FZE
Laboratorium (L) semestr zimowy 2017/2018

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 60
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Literatura:

McLaughlin D., Stamford J., White D. 2012. Fizjologia człowieka. Krótkie wykłady. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa

Schmidt-Nielsen K. 2008. Fizjologia zwierząt. Adaptacja do środowiska. Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa

Traczyk W.Z., Trzebski A. 2004. Fizjologia człowieka, PZWL, Warszawa;

Ganong W.F. 2007. Fizjologia, PZWL, Warszawa

Do prezentacji oryginalne artykuły naukowe oraz prace przeglądowe wskazane przez prowadzących dotyczące opracowywanych tematów prac licencjackich, w tym anglojęzyczne

Metody i kryteria oceniania:

Ocenie podlega poprawność merytoryczna przygotowywanych materiałów oraz sposoby jego przedstawienia, dotyczy to także prezentacji zakresu opracowania swojej pracy licencjackiej i czytelnego konspektu do tejże.

ocena bdb – brak błędów merytorycznych w prezentacji, logiczne i zrozumiałe formy przedstawiania wyników własnej pracy, ciekawa forma graficzna i dokumentacyjna, wykazanie się teoretyczną znajomością podejmowanej tematyki i umiejętnością jej zaprezentowania w sposób prosty i zrozumiały dla słuchacza.

ocena db – zagadnienie zostało przygotowane w znacznej części poprawnie jednak z pojawiającymi się niedociągnięciami i błędami merytorycznymi. Odpowiedzi na pytania zadawane po prezentacji świadczą o znajomości omawianego tematu i dobrym wykorzystaniu piśmiennictwa. Konspekt pracy omówiony poprawnie z nielicznymi niedomówieniami.

ocena dst – zagadnienie zostało opracowane pobieżnie, i nie pozwala jednoznacznie pozytywnie ocenić całokształtu pracy licencjata. Sporo błędów merytorycznych świadczących o niedopracowaniu zagadnień, które zalecono do przygotowania. Niedosyt opracowań piśmiennictwa zabezpieczający postęp w przygotowaniu pracy.

ocena ndst – zagadnienie zostało przedstawione skrajnie pobieżnie i nie zapełnia nawet 50% wymogów przy licznych błędach merytorycznych i złej interpretacji faktów lub doborze nieadekwatnego piśmiennictwa. Dialog ze studentem wykazuje również szereg braków merytorycznych w podstawowej wiedzy niezbędnej dla opracowania wybranego tematu pracy, student nie potrafi bowiem odpowiedzieć na większość zadawanych pytań.

Zakres tematów:

Tematyka prac licencjackich, mieści się w zakresie: Fizjologia i jej powiązania z biotechnologią, patofizjologią, medycyną i ekologią

Poznanie form i technik przygotowywania się do właściwego opracowania tematyki pracy, począwszy od nakreślenia adekwatnego planu pracy, sposobów efektywnego opracowania informacji zawartych w różnego typu materiałach źródłowych, nauki dokumentowania szczegółowych informacji w sposób syntetyczny i umożliwiający szybkie skorzystanie z zapisków źródłowych z wykorzystaniem technik bazodanowych.

Metody dydaktyczne:

Konsultacje: dotyczą przygotowywanych materiałów, w szczególności doboru piśmiennictwa, weryfikacji zrozumienia tematu i zakresu treściowego własnej pracy licencjackiej i wyjaśniania niezrozumiałych zagadnień

Przygotowanie elektronicznych bazy danych i zapisów z przeglądu piśmiennictwa wskazywanego przez opiekuna i uzyskanego z kwerend baz danych piśmiennictwa naukowego, włączając w to zasoby Centrum Informacji naukowej UŚ oraz elektroniczne bazy Elseviera i Springera.

Przygotowanie wstępnej wersji pracy licencjackiej (głównie wstęp i cele).

Przygotowanie elektronicznej wersji prezentacji w programie Power Point i przedstawienie jej łącznie z dyskusją na seminarium zaliczeniowym.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 każdy wtorek, 12:00 - 17:00, sala sale KFZE
Elżbieta Szulińska, Jacek Francikowski, Marta Dziewięcka, Alina Kafel 9/10 szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Wydział Nauk Przyrodniczych (Katowice, ul. Bankowa 9)
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.3.0-2 (2024-04-26)