1. Obecność studentów na zajęciach laboratoryjnych jest obowiązkowa. W trakcie realizacji treści modułu student może opuścić tylko jedne zajęcia laboratoryjne. Nie ma możliwości „odrabiania“ zajęć w innym terminie.
W przypadku kolejnej nieobecności student otrzymuje ocenę niedostateczną (2,0) z kolokwium i pracy ciągłej.
2. Student, który z ważnych i usprawiedliwionych (pisemnie) przyczyn życiowych opuścił więcej niż jedne zajęcia może indywidualnie starać się o dopuszczenie do poprawkowego kolokwium z całości materiału. Decyzja o dopuszczeniu do kolokwium podejmowana będzie przez koordynatora przedmiotu po przeanalizowaniu wszystkich okoliczności i ma ona charakter ostateczny.
3. Student jest zobowiązany być przygotowanym na bieżąco do zajęć zgodnie z programem wywieszonym na tablicy ogłoszeń (patrz postanowienia ogólne punkt 1) i w oparciu o literaturę podaną przez prowadzących zajęcia.
4. Na zajęciach laboratoryjnych student pisze krótkie kolokwium sprawdzające opanowanie materiału teoretycznego z zakresu bieżącego tematu (patrz postanowienia ogólne punkt 1). Każde kolokwium oceniane jest w skali punktowej 0 - 5, gdzie za każde z 5 pytań można uzyskać maksymalnie 1 punkt. Na podstawie sumy punktów uzyskanych na kolokwium wystawiana jest ocena według skali: bdb – (4,75 – 5,0pkt.); +db – ( 4,5pkt.); db - (4,25 – 4,0pkt.); +dst – (3,75 – 3,5pkt.); dst - (3,25 – 3,0pkt.); ndst - (0 – 2,75pkt.). Wyniki ogłaszane są na kolejnych zajęciach. Ocena końcowa z materiału teoretycznego obowiązującego na ćwiczeniach wyliczana jest na podstawie średniej arytmetycznej ocen cząstkowych.
5. Student, który uzyskał z materiału teoretycznego obowiązującego na ćwiczeniach niedostateczną ocenę końcową, lecz legitymuje się średnią arytmetyczną ocen cząstkowych w przedziale od 2,58 do 2,99, ma prawo do powtórnego zaliczenia w postaci jednokrotnego kolokwium obejmującego całość materiału.
6. W trakcie zajęć laboratoryjnych student podlega ocenie ciągłej umiejętności praktycznych. Praca studenta na każdym z zajęć oceniana jest w skali punktowej 0 do 1, ze skokiem co 0,25 punktu gdzie 0 oznacza błędnie wykonane polecenia zawarte w instrukcji do zajęć lub pracę niesamodzielną. Na podstawie sumy uzyskanych punktów wystawiana jest ocena końcowa umiejętności praktycznych według skali: bdb – (4pkt.); +db – (3,75pkt.); db - (3,5 pkt.); +dst - (3– 3,25pkt.); dst – (2,5– 2,75pkt.); ndst - (0 –2,25pkt.).
7. Warunkiem zaliczenia zajęć laboratoryjnych jest pozytywne zaliczenie materiału teoretycznego obowiązującego na ćwiczeniach oraz uzyskanie pozytywnej oceny z umiejętności praktycznych.
8. Uzyskanie z zajęć laboratoryjnych oceny bardzo dobrej (5,0) oraz obecność na wszystkich zajęciach laboratoryjnych skutkuje zwolnieniem ze sprawdzianu z treści omawianych na wykładach oraz przepisaniem oceny z laboratorium
|