Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

Wykład monograficzny IV: Problemy biologii człowieka

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: W1-KO-S1-WM05-1 Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Wykład monograficzny IV: Problemy biologii człowieka
Jednostka: Wydział Humanistyczny
Grupy:
Punkty ECTS i inne: 3.00
Język prowadzenia: (brak danych)
Rodzaj przedmiotu:

monograficzny

Zajęcia w cyklu "semestr zimowy 2020/2021" (zakończony)

Okres: 2020-10-01 - 2021-02-21
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Wykład, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Mirosław Nakonieczny
Prowadzący grup: Maria Augustyniak, Agnieszka Babczyńska, Jacek Francikowski, Alina Kafel, Bartosz Łozowski, Mirosław Nakonieczny, Marta Sawadro, Elżbieta Szulińska, Monika Tarnawska, Grażyna Wilczek
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie na ocenę
Wykład - Zaliczenie na ocenę
Sposób ustalania oceny końcowej:

Warunkiem zaliczenia wykładu jest potwierdzona podpisem obecność na co najmniej 10 z 15 wykładów. Na ocenę końcową modułu składają się wyniki planowanych sprawdzianów pisemnych dotyczących zakresu treści wykładów, w postaci sumy zebranych punktów za poprawnie udzielone odpowiedzi na pytania typu otwartego lub zamkniętego. Za każde pytanie można uzyskać maksymalnie 2 punkty w przedziale co 0,5 pkt. dla pytań otwartych. Warunkiem zaliczenia jest uzyskanie co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów przewidzianej w danym roku akademickim.

Pełny opis:

Wykład monograficzny (IV) „Problemy biologii człowieka” służy prezentacji wybranych stanowisk i problemów nawiązujących do zagadnień kognitywistyki, a związanych z szeroko pojętą biologią człowieka. Zagadnienia prezentowane w czasie wykładu obejmują tematykę zarówno z nauk przyrodniczych – biologia molekularna, fizjologia, anatomia, biochemia, środowisko życia jak i humanistycznych ściśle związanych z naukami przyrodniczymi. Tematyka wykładów nawiązuje do problemów poruszanych w mediach, problemów kontrowersyjnych lub takich wokół których narosło wiele nieporozumień i niejasności. Stąd też ideą wykładu jest zaopatrzenie studenta w wiedzę użyteczną w życiu codziennym jak i w pracy zawodowej. Wykład jest także formą rozwinięcia, a zarazem konkretyzacji zainteresowań studentów, stanowiąc możliwość pogłębiania wiedzy w ramach określonego ich sprofilowania podczas studiów. Każdy z wykładów jest autorskim opracowaniem pracowników Zespołów Fizjologii Zwierząt.

Uwagi:

Brak uwag.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.