Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Pracownia magisterska DKG 1

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: W2-GE-S2-585
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Pracownia magisterska DKG 1
Jednostka: Wydział Nauk Przyrodniczych
Grupy: Przedm. obowiązkowe - 3 sem. Dynamika litosfery i kartografia geologiczna /stacjon. II stopnia/
Punkty ECTS i inne: 12.00 Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: (brak danych)
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowy

Zajęcia w cyklu "semestr zimowy 2020/2021" (zakończony)

Okres: 2020-10-01 - 2021-02-21
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
seminarium więcej informacji
Koordynatorzy: Mariola Jabłońska, Jacek Szczygieł
Prowadzący grup: Mariola Jabłońska, Jacek Szczygieł
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie na ocenę
seminarium - Zaliczenie na ocenę
Sposób ustalania oceny końcowej:

Ocena końcowa jest uzależniona od etapów przygotowania opracowania pracy dyplomowej

Ocena 5,0, jeśli student przygotowywał poszczególne materiały na wymienione etapy w terminie, a jego zaangażowanie w realizację poszczególnych zadań było dobrze przygotowane; ocena 4,5 jeśli student przygotował wszystkie elementy w wyznaczonym terminie jednak jeden z etapów nie był całkowicie kompletny; ocena 4,0 jeśli student przygotował dwa etapy kompletne a jeden z etapów został pominięty; ocena 3,5 jeśli student przygotował jeden element kompletny pozostałe dwa elementy były przygotowane pobieżnie, ocena 3,0 jeśli student przygotował jeden etap kompletny i pozostałe etapy pobieżnie, ocena ndst jeśli student nie przygotował w terminie planowanych etapów zadań na seminaria, a ich realizacja była zdawkowa.

Pełny opis:

Seminarium ma na celu przygotowanie poszczególnych etapów pracy dyplomowej przez studenta. Pierwsza część seminarium polega na realizacji następujących etapów:

Etap pierwszy to wyszukanie i przygotowanie przez studenta dostępnej literatury zarówno krajowej, jak i literatury o zasięgu międzynarodowym dotyczącej zagadnień poruszanych w pracy dyplomowej.

Etap drugi polega na przygotowaniu przez studenta planu (spisu treści), który będzie opisywany w pracy dyplomowej.

Etap trzeci to przygotowanie uzyskanego przez studenta kompletu wyników, które stanowią podstawę dla zrealizowania tematu pracy dyplomowej.

Szczegółowe przygotowanie zestawienia dotychczasowych wyników badań pozwoli na ocenę, czy konieczne przeprowadzenie jest jeszcze dodatkowych analiz, bądź pomiarów, czy student zgromadził już dostateczną ilość wyników, które umożliwią mu realizację pracy na zadany temat.

Zajęcia w cyklu "semestr zimowy 2021/2022" (zakończony)

Okres: 2021-10-01 - 2022-02-20
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
seminarium więcej informacji
Koordynatorzy: Jerzy Nita, Piotr Siwek
Prowadzący grup: Ryszard Kuzak, Jerzy Nita
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie na ocenę
seminarium - Zaliczenie na ocenę
Sposób ustalania oceny końcowej:

Ocena jest średnią z zadanych prac wykonanych w trakcie semestru. Promotor lub opiekun naukowy wyznacza, w porozumieniu ze studentem, konkretne zadania do wykonania oraz termin ich realizacji. Oceniając wykonanie tych prac, promotor bierze pod uwagę nakład pracy studenta, obiektywne trudności uniemożliwiające lub utrudniające realizację zadania, kreatywność studenta w dążeniu do realizacji zadań oraz fakt na ile niezrealizowanie w całości lub w części konkretnego zadania może uniemożliwić terminowe zakończenie pracy dyplomowej.

Pełny opis:

Celem modułu Pracownia magisterska DKG 1 jest wstępne przygotowanie magistranta do napisania rozprawy naukowej. W pierwszej fazie przygotowań, w ramach seminarium, student opracowuje konspekt pracy, a na jego podstawie harmonogram działań prowadzących do napisania pracy. W ramach Pracowni magisterskiej DKG 1 student realizuje, pod nadzorem promotora lub opiekuna naukowego pracy poszczególne punkty harmonogramu takie jak: zaplanowanie ilości, rodzaju prób terenowych koniecznych do właściwego zrealizowania tematu pracy, z uwzględnieniem ich reprezentatywności, pobór prób do dalszych badań, przeprowadzenie badań laboratoryjnych, studia literatury, pozyskiwanie materiałów archiwalnych.

Student samodzielnie analizuje wszystkie zebrane materiały archiwalne, publikacje, książki itp., konieczne do zgłębienia wybranej tematyki. Opracowuje materiały dostarczone w czasie badań terenowych, jeżeli jest taka konieczność prowadzi badania laboratoryjne lub w specjalistycznej pracowni, itp. Opracowuje wstępnie wyniki badań laboratoryjnych i przedstawia je w postaci wykresów, tabel, map, których treść i formę uzgodnił z promotorem. W razie potrzeby tworzy modele numeryczne, które zasila bazami danych pozyskanymi z różnych źródeł.

Minimalnym efektem Pracowni magisterskiej DKG 1 powinno być zakończenie etapu prac terenowych i archiwalnych oraz znaczne zaawansowanie badań laboratoryjnych, w tym symulacji komputerowych, pozwalające, według oceny promotora, zakończyć etap pozyskiwania danych niezbędnych do wykonania pracy, przed końcem ostatniego semestru studiów.

Zajęcia w cyklu "semestr zimowy 2022/2023" (zakończony)

Okres: 2022-10-01 - 2023-02-26
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
seminarium więcej informacji
Koordynatorzy: Justyna Ciesielczuk
Prowadzący grup: Justyna Ciesielczuk, Krzysztof Gaidzik, Michał Rakociński, Iwona Stan-Kłeczek, Michał Zatoń
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie na ocenę
seminarium - Zaliczenie na ocenę
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.3.0-2 (2024-04-26)