Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Prawo dowodowe w procesie karnym

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: W5-AD-S1-PW-PDPK
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (0413) Zarządzanie i administracja Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Prawo dowodowe w procesie karnym
Jednostka: Wydział Prawa i Administracji
Grupy:
Punkty ECTS i inne: 2.00 Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

wybieralny

Zajęcia w cyklu "semestr letni 2021/2022" (zakończony)

Okres: 2022-02-21 - 2022-09-30
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Wykład, 20 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Katarzyna Sychta
Prowadzący grup: Katarzyna Sychta
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie z modułu
Wykład - Zaliczenie z modułu
Sposób ustalania oceny końcowej:

Jeżeli student uzyska ocenę pozytywną w I terminie ocena ta stanowi ocenę końcową modułu (OKM).

2. Jeżeli student uzyska ocenę niedostateczną w I terminie to ocena końcowa modułu (OKM) stanowi średnią arytmetyczną ocen uzyskanych przez studenta w I i II terminie.



Pełny opis:

Celem wykładu jest zapoznanie studentów z ogółem regulacji dotyczących rekonstruowania zdarzenia, w związku z którym toczy się proces karny. Po zakończeniu jednosemestralnego kursu studenci powinni dysponować wiedzą dotyczącą pojęcia i rodzajów dowodu. Znane powinny być im także wszelkie ograniczenia związane z wprowadzaniem do procesu, przeprowadzaniem i wykorzystaniem dowodów, tj. zakazy dowodzenia oznaczonej tezy dowodowej oraz dowodzenia za pomocą określonego dowodu, zakazy stosowania niedopuszczalnych metod dowodzenia oraz zakazy wykorzystania dowodów). Studenci zostaną także zapoznani z zagadnieniami dotyczącymi dowodów bezpośrednio i pośrednio nielegalnych, tzw. owoców z zatrutego drzewa. Z zajęć studenci powinni wynieść też umiejętność rozróżniania poszczególnych etapów procesu dowodzenia i, tj. etapu poszukiwania dowodów, ich wprowadzania w obręb procesu karnego, przeprowadzania dowodów oraz ich oceny oraz etapu dokonywania ustaleń faktycznych. Studentom powinny także stać się znane wszelkie regulacje dotyczące poszczególnych źródeł dowodowych. Po zakończeniu cyklu zajęć student powinien również dysponować wiedzą odnoszącą się do przesłuchania osobowych źródeł dowodowych, a więc znać poszczególne etapy i zasady przesłuchiwania oskarżonego i świadka, a także charakterystykę i zasady rządzące przesłuchaniami odbiegającymi od przebiegu modelowego (przesłuchanie pokrzywdzonego i świadka, który w chwili przesłuchania nie ukończył 15 lat, przesłuchanie dorosłego pokrzywdzonego przestępstwami przeciwko wolności seksualnej, przesłuchanie świadka anonimowego, przesłuchanie świadka koronnego, konfrontacja, okazanie oraz rekognicja).

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)