Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Methodology of court probation

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: W6-PE-RI-S2-MCP
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Methodology of court probation
Jednostka: Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji
Grupy:
Punkty ECTS i inne: 1.00 Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: (brak danych)
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowy

Zajęcia w cyklu "semestr zimowy 2020/2021" (zakończony)

Okres: 2020-10-01 - 2021-02-21
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Ćwiczenia, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Łukasz Kwadrans
Prowadzący grup: Łukasz Kwadrans
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie z modułu
Sposób ustalania oceny końcowej:

średnia arytmetyczna ocen z wymaganych w module sposobów weryfikacji efektów kształcenia (w skali 2.0 – 5.0)

-przy założeniu, że wszystkie sposoby weryfikacji efektów kształcenia zostały zaliczone pozytywnie (tzn. co najmniej na ocenę dostateczną)


Pełny opis:

Student musi nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności, a także musi posiadać odpowiednie kompetencje społeczne potrzebne do przygotowania projektu diagnozy, planu pracy resocjalizacyjnej, przydatne w niesieniu pomocy i pracy z podopiecznymi kuratorów sądowych i osadzonymi w zakładach karnych. W tym celu musi aktywnie uczestniczyć w ćwiczeniach, wizytach w instytucjach, zapoznać się z literaturą przedmiotu i innymi źródłami, a także zaprezentować swój projekt Powinien umieć pracować w grupie oraz indywidualnie. Zapoznać się z działalnością kuratorów sądowych, służby więziennej będących istotnym ogniwem w systemie profilaktyki, diagnostyki i resocjalizacji w warunkach wolnościowych i izolacyjnych. Student pogłębi wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu realizacji sankcji prawnych w Polsce w formie probacji i kary pozbawienia wolności, szczególnie zaś metod i technik stosowanych w pracy kuratora sądowego, a także tych stosowanych w systemie penitencjarnym. Kształtuje umiejętności związane z obiegiem dokumentacji, zasad oddziaływań indywidualnych, współpracy z interesariuszami oraz podopiecznymi i ich środowiskiem. Wiedza i umiejętności uzyskane podczas ćwiczeń powinny przygotować studentów do podjęcia obowiązków kuratora sądowego, wychowawcy w ZK. Dodatkowo ukazane zostaną szczególne kompetencje kuratorów sądowych i służby więziennej oraz ich miejsce w systemie resocjalizacji, a także formy współpracy z innymi instytucjami w nim funkcjonującymi.

Student przygotowuje się do zajęć czytając i analizując wskazaną literaturę obowiązkową, zapoznając się z samodzielnie wybranymi tekstami literatury uzupełniającej oraz bieżącymi czasopismami pedagogicznymi, poszukując odniesień do bieżących wydarzeń społecznych, politycznych, gospodarczych.

Do kolokwium zaliczeniowego student przygotowuje się zapamiętując najistotniejsze treści ćwiczeń i zgłębiając ich rozumienie.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.3.0-2 (2024-04-26)