Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

Wykład Fakultatywny: Problemy biologii człowieka

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 05-KO-S1-82 Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Wykład Fakultatywny: Problemy biologii człowieka
Jednostka: Instytut Filozofii
Grupy:
Punkty ECTS i inne: 2.00
Język prowadzenia: (brak danych)
Rodzaj przedmiotu:

fakultatywny

Zajęcia w cyklu "semestr zimowy 2018/2019" (zakończony)

Okres: 2018-10-01 - 2019-02-17
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Wykład, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Mirosław Nakonieczny
Prowadzący grup: Maria Augustyniak, Agnieszka Babczyńska, Jacek Francikowski, Alina Kafel, Andrzej Kędziorski, Piotr Łaszczyca, Bartosz Łozowski, Mirosław Nakonieczny, Elżbieta Szulińska, Monika Tarnawska, Grażyna Wilczek
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Egzamin
Wykład - Egzamin
Sposób ustalania oceny końcowej:

Warunkiem zaliczenia wykładu jest potwierdzona podpisem obecność na co najmniej 10 z 15 wykładów. Na ocenę końcową modułu składają się wyniki planowanych sprawdzianów pisemnych dotyczących zakresu treści wykładów, w postaci sumy zebranych punktów za poprawnie udzielone odpowiedzi na pytania typu otwartego lub zamkniętego,. Za każde pytanie można uzyskać maksymalnie 2 punkty w przedziale co 0,5 pkt. dla pytań otwartych. Warunkiem zaliczenia jest uzyskanie co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów przewidzianej w danym roku akademickim.

Pełny opis:

Wykład fakultatywny (I-II) „Problemy biologii człowieka” służy prezentacji wybranych stanowisk i problemów nawiązujących do zagadnień kognitywistyki, a związanych z szeroko pojętą biologią człowieka. Zagadnienia prezentowane w czasie wykładu obejmują tematykę zarówno z nauk przyrodniczych – biologia molekularna, fizjologia, anatomia, biochemia, środowisko życia jak i humanistycznych ściśle związanych z naukami przyrodniczymi. Tematyka wykładów nawiązuje do problemów poruszanych w mediach, problemów kontrowersyjnych lub takich wokół których narosło wiele nieporozumień i niejasności. Stąd też ideą wykładu jest zaopatrzenie studenta w wiedzę użyteczną w życiu codziennym jak i w pracy zawodowej. Wykład jest także formą rozwinięcia, a zarazem konkretyzacji zainteresowań studentów, stanowiąc możliwość pogłębiania wiedzy w ramach określonego ich sprofilowania podczas studiów. Każdy z 15 wykładów jest autorskim opracowaniem pracowników Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.