Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Prawo cywilne, prawo ubezpieczeń gospodarczych i prawo medyczne - część 1 [07-PR-NM-SEMPC6.1] semestr zimowy 2016/2017
seminarium, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Prawo cywilne, prawo ubezpieczeń gospodarczych i prawo medyczne - część 1 [07-PR-NM-SEMPC6.1]
Zajęcia: semestr zimowy 2016/2017 [2016/2017Z] (zakończony)
seminarium [S], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień). (brak danych)
Liczba osób w grupie: 9
Limit miejsc: 10
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Mariusz Fras
Zakres tematów:

Zakres tematów odpowiada zakresowi poszczególnych działów prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem cywilnoprawnych aspektów prawa ubezpieczeń gospodarczych i prawa medycznego.

Zakres tematów poruszanych w danym semestrze jest uzależniony od wyboru tematów prac dyplomowych.

Metody dydaktyczne:

Na podstawie własnych badań i rozmowy z opiekunem, student formułuje temat pracy dyplomowej z zakresu prawa cywilnego, międzynarodowego prywatnego, międzynarodowego handlowego i porównawczego, a także podejmuje własne poszukiwania źródeł w wybranych przez siebie placówkach naukowo badawczych, w tym m.in. w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji UŚ.

W toku konsultacji z opiekunem student uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowania pracy dyplomowej, w tym dotyczące metodologicznych aspektów pracy twórczej.

W toku zajęć przedstawia rezultaty własnych badań, które konsultuje z opiekunem. Wynikiem badań studenta jest praca dyplomowa, która podlega ostatecznej ocenie promotorskiej w toku postępowania wieńczącego dany etap edukacji studenta.

Metody i kryteria oceniania:

Opiekun naukowy ocenia postępy studenta w przygotowaniu pracy dyplomowej, metodologię prowadzonych badań, a zwłaszcza ich zakres, sposób ich prowadzenia, merytoryczny poziom i ich twórczy charakter.

Ocena z zaliczenia uzależniona od poziomu biegłości studenta w przedmiocie ocenianym. Student musi wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami.

Ocena dostateczna – student musi wykazać się ogólną orientacją w zakresie wykładanego przedmiotu oraz umiejętnością rozwiązywania podstawowych problemów w tym zakresie.

Ocena dobra – student musi właściwie prezentować przedstawiane zagadnienia teoretyczne i wyjaśnić ich praktyczne znaczenie (wykorzystanie wiedzy teoretycznej w celu rozwiązania praktycznego problemu). Oznacza to, że pokazuje, iż wiedzę teoretyczną wykorzystuje w celu wyboru takiego wariantu rozwiązania, któremu nie można nic zarzucić z punktu widzenia zgodności z prawem.

Ocena bardzo dobra – student musi zaprezentować wiedzę wykraczającą poza przedstawioną na zajęciach, czyli nabytą w ramach pracy własnej. Musi też pokazać umiejętność dokonania wyboru i oceny różnych wariantów rozwiązania (czyli, że potrafi wykazać nieprawidłowość wariantów, które odrzuca i przekonywająco uzasadnić prawidłowość wariantu wybranego).

Uwagi:

studenci 7 semestru /prawo niestacjonarne jednolite magisterskie/

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)