Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Język angielski - poziom średnio zaawansowany [31-ST-L30-ANG-B1.3] semestr zimowy 2017/2018
lektorat, grupa nr 15

To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Język angielski - poziom średnio zaawansowany [31-ST-L30-ANG-B1.3]
Zajęcia: semestr zimowy 2017/2018 [2017/2018Z] (zakończony)
lektorat [Lekt], grupa nr 15 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień). (brak danych)
Liczba osób w grupie: 0
Limit miejsc: 25
Zaliczenie: Zaliczenie z modułu
Prowadzący: Ryszard Kalamarz
Literatura:

Literatura podstawowa:

English File Intermediate 3rd Edition, Oxford University Press 2013;

English File Intermediate Workbook, Oxford University Press 2013;

Kurs e-learningowy „eWorkbook B1”, platforma SPNJO (http://el.us.edu.pl/spnjo). Zakres: część “Semestr 3”.

Literatura uzupełniająca:

Oxford Word Skills. Intermediate, Oxford University Press 2008;

Macmillan English Grammar in Contexts. Intermediate, Macmillan 2008;

Kurs elearningowy „Kurs ogólny języka angielskiego na poziomie B1”, platforma projektu UPGOW (http://el.us.edu.pl/upgow);

Kurs elearningowy „E-lektorat – język angielski”, platforma projektu UPGOW (http://el.us.edu.pl/upgow). Zakres: części „Sport and Healthy Food”, „Lifestyles”, “Past vs. Perfect Tenses”. Dodatkowe materiały przygotowane przez lektora

Zakres tematów:

• Wypowiadanie się na temat sportu i umiejętności sportowych, czytanie, słuchanie i opowiadanie o pracy sędziów sportowych i incydentach podczas wydarzeń sportowych i innych zdarzeniach (użycie czasów przeszłych: Past simple, past continuous, past perfect; rozwijanie zakresu leksykalnego na temat sportu).

• Czytanie, słuchanie i wypowiadanie się na temat okoliczności poznania przyjaciół, związków międzyludzkich, przyjaźni i korzystania z portali społecznościowych (rozwijanie słownictwa, użycie form usually i used to)

• Praktyczne użycie języka sytuacyjnego (spotkanie przyjaciół; wyrażanie pozwolenia i prośby)

• Czytanie, słuchanie i wypowiadanie się na temat produkcji filmowej, sztuki filmowej i obejrzanych filmów (rozwijanie słownictwa z zakresu filmów; użycie strony biernej); pisanie recenzji.

• Czytanie, słuchanie i wypowiadanie się na tematy związane z wizerunkiem, ciałem i metamorfozie (użycie czasowników modalnych might, can’t, must w celu dedukowania faktów).

Metody dydaktyczne:

Ćwiczenia przedmiotowe przy zastosowaniu komunikacyjnego podejścia w nauczaniu języka obcego z udziałem pracy własnej studenta. Ćwiczenia prowadzone są z wykorzystaniem metody aktywizującej oraz z zastosowaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W ramach pracy własnej (30 godz.) student przygotowuje się do zajęć i do testów sprawdzających w oparciu o podręcznik English File 3rd ed. Intermediate wraz z zeszytem do ćwiczeń i literaturę obowiązkową; przygotowuje zalecone indywidualne i grupowe prace ustne i pisemne; przygotowuje ćwiczenia i aktywności z zeszytu do ćwiczeń oraz e-kursu „eWorkbook B1” i dodatkowo, nieobowiązkowo, korzysta z literatury uzupełniającej.

Metody i kryteria oceniania:

Ocena obejmuje opanowanie materiału językowego i nabycie sprawności w zakresie 4 podjednostek podręcznika English File 3rd Edition Intermediate (Sporting superstition, Love at Exit 19, Shot on Location, Judging by Appearances), zeszytu do ćwiczeń i części Semestr 3 kursu eWorkbook B1.

Aktywny udział na zajęciach, zrealizowane wypowiedzi ustne i pisemne; zrealizowana zalecona praca własna, w tym wykonanie zadań i aktywności kursów e-learningowych; zaliczone 3 testy semestralne.

Uczestnictwo w zajęciach jest warunkiem uzyskania zaliczenia. Nieobecność studenta na zajęciach w wymiarze 60% i większym skutkuje nieuzyskaniem zaliczenia i koniecznością powtórzenia modułu.

Oceną końcową jest średnia ważona ocen:

- z 3 testów na semestr (waga 2),

- z wypowiedzi ustnych i/lub za aktywne uczestnictwo w zajęciach (waga 1),

- praca studenta na platformie e-learningowej (waga 1),

- krótkich sprawdzianów (waga 1).

Przyjęta skala ocen:

90 - 100 % = bdb (bardzo dobry)

84 - 89 % = db+ (dobry plus)

75 – 83 % = db (dobry)

69 - 74% = dst+ (dostateczny plus)

60 - 68% = dst (dostateczny)

Testy i sprawdziany zapowiedziane, z co najmniej 1 tygodniowym wyprzedzeniem, weryfikacja rezultatów pracy własnej studenta, ocena aktywności na zajęciach, kontrolowanie systematycznego opanowywania materiału językowego, weryfikacja rezultatów pracy studenta, w tym na platformie e-learningowej

Uwagi:

GRUPA ZAMKNIĘTA

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)