Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium magisterskie - sem. 4 [06-PS-SM-404] semestr letni 2019/2020
seminarium, grupa nr 8

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium magisterskie - sem. 4 [06-PS-SM-404]
Zajęcia: semestr letni 2019/2020 [2019/2020L] (zakończony)
seminarium [S], grupa nr 8 [pozostałe grupy]
Terminy i miejsca: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy wtorek, 9:45 - 11:15
(sala nieznana)
co drugi wtorek (parzyste), 13:30 - 15:00
(sala nieznana)
Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (nieparzyste)" odbywają się w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (parzyste)" odbywają się w drugim tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Jeśli zajęcia wypadają w dniu wolnym, to nie odbywają się, natomiast nie ma to wpływu na terminy kolejnych zajęć - odbędą się one dwa tygodnie później.
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 8
Limit miejsc: 12
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Łukasz Jach
Literatura:

W trakcie czwartego semestru seminarium wykorzystywana literatura jest wyraźnie dopasowana do tematyki pracy konkretnego studenta.

Zakres tematów:

Zajęcia stanowią kontynuację problematyki rozpoczętej w ramach modułu Seminarium magisterskie 3. Studenci posiadając już dane zebrane w ramach badań własnych w odniesieniu do sformułowanych uprzednio pytań i hipotez badawczych, koncentrować będą się na ich analizie statystycznej oraz interpretacji uzyskanych wyników w kontekście przywoływanych koncepcji teoretycznych. W rezultacie każdy z nich przygotuje rozprawę magisterską spełniającą standardy wskazane w porządkujących te kwestie dokumentach uczelnianych oraz czytelną bazę danych zawierającą informacje, na podstawie których wymieniona wcześniej praca została przygotowana.

Metody dydaktyczne:

Analiza danych statystycznych, kolektywna interpretacja uzyskanych wyników, praca indywidualna z prowadzącym seminarium magisterskie.

Metody i kryteria oceniania:

Student powinien posiadać pogłębioną wiedzę na temat zagadnień z obszaru, którego dotyczy seminarium magisterskie i być w stanie umiejscowić rezultaty badań własnych w tym obszarze. Powinien również potrafić sporządzić bazę danych empirycznych oraz przeprowadzić ich analizę oraz zweryfikować postawione przez siebie hipotezy za pomocą narzędzi współczesnej statystyki oraz wybranego oprogramowania statystycznego.

Jego zadaniem jest również nabycie umiejętności komunikatywnego, rzetelnego i osadzonego w terminologii naukowej przekazywania informacji na temat wyników własnych badań w formie ustnej oraz pisemnej. Powinien rozwinąć również umiejętność krytycznego odnoszenia się do uzyskanych wyników i przyjęcia merytorycznej krytyki ze strony innych oraz zadbać o konceptualizację poznawczych i aplikacyjnych konsekwencji własnych badań oraz ich ograniczeń.

Terminy składania prac

• Przedstawienie pisemnej pracy stanowiącej zaawansowaną postać rozprawy magisterskiej – 8 maja 2020 r.

• Przedstawienie finalnej wersji pracy magisterskiej – 9 czerwca 2020 r.

W przypadku oceny końcowej z przedmiotu zastosowanie ma standardowa skala ocen akademickich:

- 0%-59% - niedostateczny (2)

- 60%-69% - dostateczny (3)

- 70%-74% - dostateczny plus (+3)

- 75%-84% - dobry (4)

- 85%-89% - dobry plus (+4)

- 90%-100% - bardzo dobry (5)

Pod uwagę bierze się w tym przypadku następujące aspekty struktury ocenianego materiału:

• Przystawalność przedstawionego materiału do wymagań pracy stawianych pracy magisterskiej.

• Zawartość merytoryczną wywodu.

• Osadzenie wywodu w funkcjonujących koncepcjach psychologicznych.

• Powiązanie treści z zagadnieniami praktycznymi i/lub ogólnym kontekstem funkcjonowania współczesnego człowieka.

• Obudowanie wywodu odniesieniami bibliograficznymi, w szczególności wskazującymi teksty opublikowane w ciągu ostatnich 10 lat.

• Adekwatność procedury przeprowadzenia badań w aspektach doboru próby, użycia narzędzi badawczych, zebrania wyników i możliwości ich analizy.

• Spójność pracy ze Standarami APA (w przypadku prac pisemnych) lub uprzystępnienie przekazu odbiorcom (w przypadku prac ustnych).

UWAGA: W przypadku odkrycia w pracy znamion plagiatu lub innego zachowania podlegającego negatywnej ocenie etycznej (np. zlecenia przygotowania pracy przez inną osobę) dane zachowanie będzie podlegać omówieniu na forum grupy seminaryjnej oraz skutkować oceną niedostateczną.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)