Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Malarstwo [13-GR-SM-MAL6] semestr letni 2020/2021
Ćwiczenia, grupa nr 2

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Malarstwo [13-GR-SM-MAL6]
Zajęcia: semestr letni 2020/2021 [2020/2021L] (zakończony)
Ćwiczenia [C], grupa nr 2 [pozostałe grupy]
Terminy i miejsca: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każda środa, 15:30 - 17:00
sala Zajęcia zdalne
Zdalny jaki jest adres?
każda środa, 17:15 - 18:00
sala Zajęcia zdalne
Zdalny jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 7
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Ireneusz Botor
Literatura:

Lektury: 1) Ewa Kuryluk, „Podróż do granic sztuki”, 2) czasopisma na temat aktualnej sztuki: „Wiadomości ASP”( Kraków), „Szum”, „Artluk”.

Zakres tematów:

Ostatni rok w którym programowo realizowane jest obowiązkowe malarstwo, przypada na czas pandemii i lockdownu. W założeniach modułowych na tym etapie wymagana jest już dojrzałość studentów i świadomość używanych środków oraz to, czy i w jakim stopniu chcieliby posługiwać się malarstwem w przyszłości. Biorąc pod uwagę te uwarunkowania i nabyte doświadczenia pracowni z ubiegłych dwóch lat, nie przewiduję w tym roku żadnych zadań studyjnych. Przewidziana jest samodzielna realizacja dwóch zestawów obrazów na dwa tematy pt. „Kwarantanna”i „Kobieta”. Dwa tematy czasowo przeznaczone są na dwa semestry. Ich interpretacja jest dowolna, zgodna z osobistymi preferencjami studenta, zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i treści. Warunkiem są konsultacje z prowadzącym oraz takie ujęcie, które pozwala studentowi identyfikować się z podjętymi decyzjami i brać odpowiedzialność na każdym etapie działań. Ogólna myśl która jest realizowana, to otwarcie się (pomimo zamknięcia) na aktualną pozauczelnianą rzeczywistość i zaproponowanie autorskiej narracji na jej temat.

Metody dydaktyczne:

Metodą dydaktyczną jest danie studentowi możliwości samodzielnego głosu i wyboru dowolnego fragmentu aktualnej rzeczywistości, estetyki oraz ciągłej konsultacji z prowadzącym. Konsultacja dotyczy spójności zestawu obrazów i stworzenia najlepszej syntezy oraz możliwie najlepszej ekspresji dla danego tematu.

Metody i kryteria oceniania:

Metody i kryteria oceny: sytuacja pandemii wymusza kontakt za pomocą przesyłania informacji w systemie Teams. To sytuacja idealna dla samodzielnej pracy i dyscypliny. Korespondencja zmusza do precyzyjnego ujmowania i pisemnego sformułowania konkretnych pomysłów oraz przedstawiania realizowanych prac oraz odpowiedzialności za stan pracy. Kryterium oceny uwzględnia świadomość i rozpoznanie otaczającej rzeczywistości, umiejętność wybrania z niej, skomentowania czy zinterpretowania wybranych aspektów tematycznych.

Uwagi:

Brak uwag.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.3.0-2 (2024-04-26)