Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium magisterskie I [W2-S2BI19-2BL-09] semestr zimowy 2020/2021
Laboratorium, grupa nr 3

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium magisterskie I [W2-S2BI19-2BL-09]
Zajęcia: semestr zimowy 2020/2021 [2020/2021Z] (zakończony)
Laboratorium [L], grupa nr 3 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy wtorek, 8:00 - 9:30
sala Zajęcia zdalne
Zdalny jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 7
Limit miejsc: 7
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Agnieszka Babczyńska, Jacek Francikowski, Mirosław Nakonieczny
Literatura:

Literatura będzie indywidualnie wskazywana poszczególnym Studentom, w zalezności od tematu projektu magisterskiego każdego z Uczestników. Niezaleznie od tematu pracy magisterskiej, zalecaną literaturę stanowic będą najnowsze oryginalne artykuły naukowe.

Zakres tematów:

Tematyka zajęć koncentrować się będzie na sposobie przedstawiania wyników prac własnych oraz przygotowanych przez innych autorów, w celu poznania zasad przedstawiania wyników zgodnie z postulatem samoobjaśnialności.

Tematyka analizowanych prac dotyczyć będzie użycia

gatunków modelowych (pszczoły, pająki, świerszcze) w warunkach terenowych i laboratoryjnych w celu wyjaśnienia zjawisk takich, jak: monitoring środowiska i wpływ czynników środowiskowych na behawior (pszczoły), behawior seksualny - przejawy i podłoże, stres utraty potomstwa, wrażliwośc na pole elektromagnetyczne (pająki), mutacje dotyczace koloru oczu (świerszcze).

Metody dydaktyczne:

Interakcja z grupą studentów na platformie do pracy zdalnej. Podstawą dyskusji będą p[rezentacje multimedialne przygotowane wg zasad profesjonalnej prezentacji. W kontaktach między prowadzącym a studentami, a także w koordynacji interakcji między studentami stosowane będą nowoczesne metody dydaktyczne w przestrzeni szkoły wyższej.

Metody i kryteria oceniania:

Podstawę oceny stanowić będą dwie prezentacje przygotowane przez każdego z uczestników. Ocenie bedzie podlegać forma (czytelność, informatywność) i treść (zgodność z tematem, dobór literatury, interpretacja) każdej z prezentacji. Warunkiem zaliczenia jest wygłoszenie i przesłanie pliku z prezentacją prowadzącemu zajęcia.

Uwagi:

FZE

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)