Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Język angielski - poziom zaawansowany [31-ST-L30-ANG-C1.3] semestr zimowy 2020/2021
lektorat, grupa nr 11

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Język angielski - poziom zaawansowany [31-ST-L30-ANG-C1.3]
Zajęcia: semestr zimowy 2020/2021 [2020/2021Z] (zakończony)
lektorat [Lekt], grupa nr 11 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każda środa, 8:00 - 9:30
sala Zajęcia zdalne
Zdalny jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 23
Limit miejsc: 22
Zaliczenie: Zaliczenie z modułu
Prowadzący: Jadwiga Nabielska
Literatura:

Podręcznik “SpeakOut Advanced Plus” (Pearson 2018) + Workbook

Dodatkowe materiały w formie zdalnej przygotowane przez lektora.

Zakres tematów:

Rozwijanie struktur leksykalno-gramatycznych oraz umiejętności komunikacyjnych z zakresu języka ogólnego w oparciu o materiał zawarty w rozdziałach 5-6 podręcznika podstawowego (SpeakOut Advanced Plus, Pearson 2018):

1.Doskonalenie umiejętności czytanie ze zrozumieniem – określanie głównej myśli, znajdowanie określonej informacji, wyciąganie wniosków, i przedstawianie swojej opinii.

Komentowanie stylu życia, rozważanie sytuacji hipotetycznych, słuchanie ze zrozumieniem – wyszukanie szczegółowych informacji, określenie nastawienia autora wypowiedzi.

2.Ćwiczenie rozmaitych kolokacji (trigger interest in sth, achieve success, deliver a solution) - wyrażanie się w sposób zwięzły bądź wyszukany, dostosowanie stylu do sytuacji , wyrażanie i uzasadnianie swoich poglądów.

3.Opisywanie wydarzeń, doświadczeń i upodobań z przeszłości, opisywanie ludzi, miejsc i zjawisk z użyciem wyrazów złożonych np.: short-lived, long-term, high-risk.

4.Wyrażanie upodobań, komentowanie wypowiedzi uczestników rozmowy, opisywanie zjawisk , dyskutowanie na temat mody, trendów. Opisywanie wyglądu za pomocą stosownego słownictwa zaawansowanego.

5.Rozróżnianie i stosowanie formalnego i mniej formalnego stylu wypowiedzi ustnej i pisemnej (fronting, headers and tails).

6.Prowadzenie dyskusji na temat dobrego samopoczucia (panacea, restoring one’s peace of mind, a cure-all) , wymienianie się rolami (Like I said, …, Before I forget …, As I was saying, …), dyskusja na temat zajęć obniżających stres i poprawiających samopoczucie.

7.Doskonalenie czytania ze zrozumieniem – znajdowanie określonych informacji w tekście, określanie nastawienia autora, rozpoznawanie związków miedzy poszczególnymi fragmentami tekstu, przekazywanie ustnych informacji i wniosków z informacji.

8.Doskonalenie zdań złożonych przeciwstawnych - czytanie ze zrozumieniem – szukanie informacji szczegółowych, określanie kontekstu wypowiedzi, prowadzenie rozmowy, wyrażanie swoich poglądów, określanie upodobań,uczuć i emocji

9.Wyrażenia dwuczłonowe (part and parcel, sooner or later, safe and sound) - wyrażanie i uzasadnianie swojej opinii, ustosunkowanie się do poglądów rozmówcy, opisywanie miejsca, porównywanie.

10.Mowa zależna – ćwiczenia zaawansowane, zamiana mowy zależnej na niezależną i vice versa, czytanie ze zrozumieniem – znajdowanie określonych informacji.

11.Przekazywanie usłyszanych informacji, proponowanie, odrzucanie propozycji, wyrażanie zgody lub odmowy. Ćwiczenia leksykalne.

12.Wykorzystanie zwrotów i form grzecznościowych do przekazywania i uzyskiwania informacji.

13.Konwencje (taken for granted, unheard of, commonplace) - przekazywanie informacji i wyjaśnień, wyrażanie swojej opinii i reagowanie na opinię innych osób, porównywanie, wyjaśnianie, opisywanie doświadczeń i zjawisk.

14.Rozmawianie na temat zwyczajów i konwenansów w różnych krajach i kulturach, wyrażanie opinii, ćwiczenie umiejętności odnoszenia się do zdania innych. Dyskutowanie na temat gaf popełnianych w innych krajach oraz opowiadanie o zwyczajach na uczelni.

Metody dydaktyczne:

Ćwiczenia przedmiotowe prowadzone w formie zdalnej przy zastosowaniu komunikacyjnego podejścia w nauczaniu języka obcego z udziałem pracy własnej studenta. Ćwiczenia prowadzone są z wykorzystaniem metody aktywizującej (w tym np. pracy w grupach, metody projektowej, prezentacji, case study) oraz z zastosowaniem metod i technik kształcenia na odległość.

liczba godzin dydaktycznych (kontaktowych) 30

liczba godzin pracy własnej studenta 30

Opis pracy własnej studenta:

Praca z podręcznikiem, słownikiem, ćwiczeniami, literaturą uzupełniającą, źródłami internetowymi. Przyswajanie i utrwalanie kompetencji językowych nabytych w trakcie zajęć. Przygotowywanie form ustnych i pisemnych (na przykład projekt, prezentacja, dialog, list). Przygotowywanie do testów sprawdzających.

Metody i kryteria oceniania:

Uczestnictwo w zajęciach zdalnych jest warunkiem uzyskania zaliczenia.

Nieusprawiedliwiona nieobecność studenta na co najmniej 3 zajęciach online skutkuje oceną niedostateczną z pierwszego terminu zaliczenia. Nieobecność studenta na zajęciach online w wymiarze 60% i więcej skutkuje nieuzyskaniem zaliczenia i koniecznością powtórzenia modułu.

Oceną końcową jest średnia ważona ocen:

-z minimum 2 testów śród semestralnych na semestr (waga 2),

-z innych form weryfikacji określonych przez prowadzącego zajęcia zdalne (waga 1),

-innych form pracy własnej studenta (waga 1)

Skala ocen:

90 - 100 % = bdb (bardzo dobry)

84 - 89 % = db+ (dobry plus)

75 – 83 % = db (dobry)

69 - 74% = dst+ (dostateczny plus)

60 - 68% = dst (dostateczny)

0 -59% = ndst (niedostateczny)

Uwagi:

GRUPA MIĘDZYWYDZIAŁOWA;

3. MODUŁ JĘZYKA;

Grupa przeznaczona dla Studentów z wyższym poziomem zaawansowania.

Dopasowana do planu Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych: Inżynieria biomedyczna.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)