Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Język angielski - poziom średnio zaawansowany wyższy/zaawansowany Legal English [31-L30-NS-PR-A-LE.1] semestr letni 2020/2021
lektorat, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Język angielski - poziom średnio zaawansowany wyższy/zaawansowany Legal English [31-L30-NS-PR-A-LE.1]
Zajęcia: semestr letni 2020/2021 [2020/2021L] (zakończony)
lektorat [Lekt], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
wielokrotnie, piątek (niestandardowa częstotliwość), 14:55 - 16:25
sala Zajęcia zdalne
Zdalny jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 21
Limit miejsc: 20
Zaliczenie: Zaliczenie z modułu
Prowadzący: Ryszard Kalamarz
Literatura:

Literatura obowiązkowa

Kurs e-learningowy Legal English ANG PRAWO B2/C1 Kurs 4 semestr 1

Literatura uzupełniająca

Oxford Word Skills. Intermediate i Advanced, Oxford University Press 2008

Macmillan English Grammar in Contexts. Intermediate i Advanced, Macmillan 2008

Professional English in Use: Law, Cambridge University Press 2007

Zakres tematów:

•Charakteryzowanie i rozróżnianie zawodów prawniczych, zakresu obowiązków, edukacji prawniczej, ścieżek karier prawniczych. Porównywanie obszaru tematycznego prawa cywilnego i prawa karnego na przykładzie spraw sądowych; stosowanie kolokacji i połączeń wyrazowych z „case”, „law”, „trial” itp w kontekstach. Rodziny wyrazów; przyrostki i przedrostki.

•Dyskutowanie na temat odpowiedzialności prawnej, okolicznościach zdarzenia, konsekwencjach wykroczenia i sprawiedliwej karze. Praktyczne użycie czasów teraźniejszych i przeszłych w kontekście

•Rozróżnianie rodzajów czynów niedozwolonych. Prezentowanie porady prawnej.

•Poszerzanie, utrwalanie i praktyczne użycie słownictwa specjalistycznego w zakresie prawa kontraktowego, celów umowy, struktury umowy, klauzul, stron, stosunków umownych, utartych wyrażeń, wyrażeń łacińskich w analizowaniu treści umów, redagowaniu i negocjowaniu treści umowy, czytaniu i słuchaniu tekstów, wypowiedzi i informacji dotyczących okoliczności sporządzenia umowy, poszukiwaniu, selekcjonowaniu informacji na temat umowy. Stosowanie aspektu „perfect”

•Poszerzanie, utrwalanie i praktyczne użycie słownictwa specjalistycznego w zakresie prawa pracy, przepisów regulujących stosunki pracownicze, redagowania umowy o zatrudnienie, dyskryminacji i przypadków łamania prawa pracy w działaniach: czytanie i słuchanie tekstów, wypowiedzi, filmu i informacji dotyczących zawartości umowy o pracę, praw i obowiązków wynikających z umowy i przepisów w brytyjskim, europejskim i polskim systemie prawnym, redagowanie raportu na temat obowiązujących przepisów, dyskutowanie na temat pracy jako podstawy eksperymentu resocjalizacyjnego. Przegląd czasowników modalnych: praktyczne użycie w kontekście prawniczym.

Metody dydaktyczne:

Ćwiczenia przedmiotowe z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w formie nauczania komplementarnego przy zastosowaniu komunikacyjnego podejścia w nauczaniu języka obcego z udziałem pracy własnej studenta. Wykorzystany kurs e-learningowy zawiera ćwiczenia oparte na metodzie aktywizującej (w tym np. w formie pracy w grupach, kolaboracji, webquest, case study).

Praca własna:

Przygotowanie do realizacji zadań i aktywności kursu zdalnego na platformie elearningowej http://el.us.edu.pl/spnjo (kurs: „ANG PRAWO B2/C1 Legal English KURS 4 semestr 1”) w trybie asynchronicznym i synchronicznym, przyswajanie i utrwalanie materiału, przygotowywanie form ustnych i pisemnych, uczestniczenie w interaktywnych zadaniach w trakcie kursu. Praca z zasobami kursu i literaturą uzupełniającą wskazaną przez lektora. Przygotowanie do testu końcowego z zakresu materiału kursu.

Metody i kryteria oceniania:

Wymagania merytoryczne: opanowanie materiału kursu oraz nabycie sprawności językowych określonych w treściach zajęć.

kryteria oceny

Sposób ustalania oceny końcowej modułu: średnia ocen: ocena końcowa z realizacji kursu zdalnego na platformie elearningowej (kurs: ANG PRAWO B2/C1 KURS 4 semestr 1) oraz ocena z kolokwium zaliczeniowego

Skala ocen:

91-100% = bdb ( bardzo dobry)

81-90% = db+ ( dobry plus)

71-80% = db ( dobry)

61-70% = dst+ ( dostateczny plus)

51-60% = dst ( dostateczny)

Na ocenę dostateczną student musi uzyskać minimum 51% punktów za wszystkie zadania na platformie e-learningowej obejmujące zagadnienia kursu: Legal professions, Basic legal terms, Tort law, Contract law, Employment law.

oraz zaliczyć kolokwium zaliczeniowe na min 50%

Przebieg procesu weryfikacji: bieżąca weryfikacja działań, aktywności, zamieszczanych prac i opieka nad przebiegiem pracy studenta na platformie e-learningowej, aktywny udział studenta w zajęciach kontaktowych.

Uwagi:

Wydział Prawa i Administracji - PRAWO (B2/C1-1) /piątkowa - pierwsze spotkanie: 19.02 godz. 14:55 / ROK I; semestr 2

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)