Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Pracownia licencjacka [W4-CH-S1-6-PLI] semestr letni 2021/2022
Laboratorium, grupa nr 3

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Pracownia licencjacka [W4-CH-S1-6-PLI]
Zajęcia: semestr letni 2021/2022 [2021/2022L] (zakończony)
Laboratorium [L], grupa nr 3 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy wtorek, 9:45 - 15:30
sala ICH
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych - Bud. Gł. Inst. Chemii (Katowice, ul. Szkolna 9) jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 9
Limit miejsc: 10
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Marzena Dzida, Katarzyna Kowalska-Szojda, Stanisław Kucharski, Barbara Machura, Anna Maroń, Joanna Palion-Gazda
Literatura:

Marzena Dzida

1. L. Komorowski, A. Olszowski, Chemia fizyczna 4, Laboratorium fizykochemiczne, PWN, Warszawa, 2013.

2. J. B. Czermiński, A. Iwasiewicz, Z. Paszek, A. Sikorski, Metody statystyczne dla chemików, PWN, Warszawa, 1992.

3. Bertrand Jóźwiak, Grzegorz Dzido, Edward Zorębski, Anna Kolanowska, Rafał Jędrysiak, Justyna Dziadosz, Marcin Libera, Sławomir Boncel, Marzena Dzida, ACS Applied Materials & Interfaces 2020, 12 (34), 38113-38123.

4. Bertrand Jóźwiak, Justyna Dziadosz, Adrian Golba, Krzysztof Cwynar, Grzegorz Dzido, Edward Zorębski, Anna Kolanowska, Rafał Jędrysiak, Paweł Gancarz, Łukasz Scheller, Sławomir Boncel, Marzena Dzida, Thermophysical Properties of IoNanofluids Composed of 1-ethyl-3-methylimidazolium Thiocyanate and Carboxyl-functionalized Long Multi-walled Carbon Nanotubes, Fluids, 2020, 5, 214.

Literatura ustalana indywidualnie w zależności od realizowanego

tematu pracy licencjackiej wraz z samodzielnym wyszukiwaniem pozycji

literaturowych adekwatnych do realizowanego przez studenta tematu.

Zakres tematów:

Marzena Dzida

1. Właściwości termofizyczne cieczy jonowych z nanostrukturami węglowymi.

2. Właściwości transportowe i termodynamiczne układów ciekłych.

Metody dydaktyczne:

Marzena Dzida

Praca laboratoryjna, konsultacje z prowadzącym, praca własna z literaturą przedmiotu. Opracowywanie, analiza i interpretacja uzyskanych wyników pomiarów lub/i obliczeń.

Katarzyna Kowalska-Szojda:

Zajęcia prowadzone metodą tutoringu: rozwiązywanie zadań, problemów, samodzielne badania studenta, dyskusja, praca ze wskazaną literaturą przedmiotu obejmująca samodzielne przyswojenie wiedzy, ćwiczenia laboratoryjne.

Metody i kryteria oceniania:

Marzena Dzida

W czasie trwania prac związanych z przygotowaniem pracy licencjackiej promotor sprawdza pracę studenta pod kątem wymagań merytorycznych dotyczących oceniania ciągłego.

Ocena bardzo dobra - student samodzielnie planuje i wykonuje prace związane z przygotowaniem pracy licencjackiej konsultując się z prowadzącym tylko w momentach istotnych dla poprawnego przebiegu badań. Zna i rozumie realizowane zagadnienie, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Prawidłowo planuje i wykonuje prace laboratoryjne lub/i obliczeniowe, na bieżąco ocenia poprawność otrzymanych wyników. Potrafi prawidłowo korzystać z aparatury badawczej. Zachowuje prawidłowe i bezpieczne zasady pracy w laboratorium. Potrafi pracować indywidualnie i zespołowo.

Ocena dobra - student planuje i wykonuje prace związane z przygotowaniem pracy licencjackiej konsultując się z prowadzącym w miarę potrzeby. Zna i rozumie realizowane zagadnienie, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Na ogół prawidłowo planuje i wykonuje prace laboratoryjne lub/i obliczeniowe, na bieżąco ocenia poprawność otrzymanych wyników po konsultacji z prowadzącym. Na ogół potrafi prawidłowo korzystać z aparatury badawczej. Potrafi pracować indywidualnie i zespołowo. Świadomie unikając błędów w pracy laboratoryjnej konsultuje się z prowadzącym.

Ocena dostateczna - student wykonuje prace związane z przygotowaniem pracy licencjackiej po konsultacjach z prowadzącym. Rozumie realizowane zagadnienie, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Zazwyczaj prawidłowo planuje i wykonuje prace laboratoryjne lub/i obliczeniowe, na bieżąco ocenia poprawność otrzymanych wyników po konsultacji z prowadzącym. Na ogół potrafi prawidłowo korzystać z aparatury. Zachowuje prawidłowe i bezpieczne zasady pracy w laboratorium. Potrafi pracować indywidualnie i zespołowo.

Ocena niedostateczna - student nie jest w stanie prawidłowo wykonać prac laboratoryjnych lub/i obliczeniowych związanych z przygotowaniem pracy licencjackiej nawet po konsultacji z prowadzącym. Nie potrafi prawidłowo korzystać z aparatury i nie zachowuje prawidłowych zasad pracy w laboratorium.

Uwagi:

6 sem. Chemii

Formę prowadzenia zajęć oraz treści zajęć, zmodyfikowano na podstawie wiedzy i umiejętności nabytych po szkoleniu: "Tutoring - edukacja spersonalizowana na uniwersytecie - szkolenie zaawansowane".

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)