Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Pracownia dyplomowa I [W2-S2BI19-2BL-03A] semestr zimowy 2021/2022
Laboratorium, grupa nr 8

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Pracownia dyplomowa I [W2-S2BI19-2BL-03A]
Zajęcia: semestr zimowy 2021/2022 [2021/2022Z] (zakończony)
Laboratorium [L], grupa nr 8 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każda środa, 15:30 - 20:30
sala sale KZ
Wydział Nauk Przyrodniczych (Katowice, ul. Bankowa 9) jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 2
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Dominik Chłond
Literatura:

Piśmiennictwo specjalistyczne dla opracowywanej grupy owadów

Wybrane artykuły z zoologicznych czasopism naukowych: European Journal of Entomology, Zootaxa, Fragmenta Faunistica, Annales Zoologici, Zoological Journal, Zoomorphology, Insect Systematics and Evolution, Systematic Entomology

Zakres tematów:

Przekazywane treści obejmują:

Budowa morfologiczna owadów z podrzędu Heteroptera, ze szczególnym uwzględnieniem podrodziny zajadkowatych (Reduviidae).

Charakterystyka morfologiczna poszczególnych podrodzin należących do rodziny Reduviidae

Budowa morfologiczna nimf wszystkich stadiów rozwojowych u wybranych podrodzin zajadkowatych

Metody dydaktyczne:

Praca w laboratorium i praca z literaturą. Moduł zapoznaje studenta ze specyfiką i kierunkami badań prowadzonych w Zespole Zoologii. W czasie zajęć laboratoryjnych student zapoznawany jest z poszczególnymi etapami procesu badawczego. Szczególną uwagę zwraca się na specyfikę metodologii badań w zakresie entomologii, ze szczególnym uwzględnieniem morfologii owadów, systematyki, taksonomii i ewolucji owadów.

Metody i kryteria oceniania:

Znajomość literatury przedmiotu; podstawy teoretyczne odnoszące się do realizowanych treści.

Zaangażowanie studenta w realizowane treści, solidność podczas wykonywania czynności zleconych przez prowadzącego; rzetelność w sporządzaniu dokumentacji; kreatywność podejścia do problemów badawczych i sposobów ich rozwiązania w odniesieniu do analizy wyników własnej pracy licencjackiej.

Ocena bardzo dobra - student aktywnie uczestniczy w zadaniach praktycznych, samodzielnie preparuje zebrany materiał, potrafi posługiwać się ogólnymi i specjalistycznymi kluczami (również angielskojęzycznymi) do oznaczania wybranych grup owadów (do gatunku).

Ocena dobra plus - student aktywnie uczestniczy w zadaniach praktycznych, samodzielnie preparuje zebrany materiał, potrafi posługiwać się ogólnymi i specjalistycznymi kluczami do oznaczania wybranych grup owadów (do rodzaju).

Ocena dobra - student aktywnie uczestniczy w zadaniach praktycznych, samodzielnie preparuje zebrany materiał, potrafi posługiwać się ogólnymi i specjalistycznymi kluczami do oznaczania wybranych grup owadów – rozpoznaje grupy owadów na poziomie rodziny, potrafi zaplanować i przygotować się do samodzielnego wykonywania czynności badawczych.

Ocena dostateczna plus - student uczestniczy w zadaniach praktycznych, realizując je z pomocą prowadzącego

Ocena dostateczna - student potrzebuje dodatkowych wskazówek do prawidłowego rozwiązania analizowanego problemu, nie wykazuje aktywności w trakcie realizacji zadań praktycznych.

Ocena niedostateczna - student nie jest przygotowany do wykonania zaleconego zadania, nie rozumie jego sensu, nie rozumie także podstawowych pojęć z zakresu objętego tematyką pracowni.

Uwagi:

dr hab. Dominik Chlond, prof. UŚ

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.3.0-2 (2024-04-26)