Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium licencjackie I [W1-KO-S1-SL1] semestr letni 2021/2022
Laboratorium, grupa nr 4

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium licencjackie I [W1-KO-S1-SL1]
Zajęcia: semestr letni 2021/2022 [2021/2022L] (zakończony)
Laboratorium [L], grupa nr 4 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
co drugi wtorek (nieparzyste), 11:30 - 13:00
sala Zajęcia zdalne
Zdalny jaki jest adres?
Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (nieparzyste)" odbywają się w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (parzyste)" odbywają się w drugim tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Jeśli zajęcia wypadają w dniu wolnym, to nie odbywają się, natomiast nie ma to wpływu na terminy kolejnych zajęć - odbędą się one dwa tygodnie później.
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 6
Limit miejsc: 5
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Agata Nicewicz
Literatura:

Wybór publikacji ustalany indywidualnie zgodnie z tematyką pracy dyplomowej i bieżących prezentacji seminaryjnych. Preferowane są

obcojęzyczne publikacje oryginalne.

Materiały dotyczące zasad przygotowywania i wygłaszania prezentacji naukowej opracowane i udostępnione przez prowadzącego.

Materiały dotyczące zasad pisania przyrodniczych pracy naukowych opracowane i udostępnione przez prowadzącego.

Zakres tematów:

Omówienie zasad pracy oraz zapoznanie z zasadami zaliczenia przedmiotu.

Zapoznanie z naukowymi bazami danych.

Sposoby poszukiwania literatury.

Zasady pisania prac naukowych.

Zapoznanie z zasadami projektowania i wygłaszania prezentacji naukowych.

Praca własna Studenta nad prezentacją naukową na wybrany temat oraz konsultacje indywidualne.

Wygłaszanie prezentacji naukowych dotyczących zainteresowań naukowych.

Metody dydaktyczne:

Prelekcja, rozmowa sterowana, dyskusja naukowa.

Indywidualne konsultacje Studenta z prowadzącym z wykorzystaniem narzędzi i wiedzy zdobytej w trakcie szkoleń: "Tutoring-edukacja spersonalizowana na uniwersytecie" – szkolenie podstawowe oraz „Tutoring - edukacja spersonalizowana na uniwersytecie” – szkolenie zaawansowane.

Referat wygłaszany przez studenta z wykorzystaniem środków multimedialnych w formie prezentacji Power Point według

zaleceń prowadzącego zajęcia.

Metody i kryteria oceniania:

Referat w postaci prezentacji multimedialnej - sprawdzian umiejętności poszukiwania i interpretowania danych naukowych oraz autoprezentacji

Przygotowanie konspektu referatu przedstawionego w postaci prezentacji multimedialnej - weryfikacja planu referatu i zastosowanej literatury

Dyskusja naukowa nad prezentowanymi referatami.

bdb – Student przygotowuje prezentację multimedialną zgodnie z wytycznymi prowadzącego zajęcia, prezentuje prawidłowo przedstawiane dane z umiejętnym włączeniem pozostałych studentów do dyskusji, posiada wiedzę na dyskutowany temat; 1 dzień przed planowanym seminarium przygotowuje i przesyła konspekt wystąpienia wraz ze spisem literatury, przygotowany zgodnie z wytycznymi promotora; uczestniczy w dyskusji naukowej.

db - Student przygotowuje prezentację multimedialną zgodnie z wytycznymi prowadzącego zajęcia, prezentuje prawidłowo przedstawiane dane z umiejętnym włączeniem pozostałych studentów do dyskusji, posiada ograniczoną wiedzę na dyskutowany temat; 1 dzień przed planowanym seminarium przygotowuje i przesyła konspekt wystąpienia wraz ze spisem literatury, przygotowany zgodnie z wytycznymi promotora, ale z niewielkimi błędami; uczestniczy w dyskusji naukowej.

dst - Student przygotowuje prezentację multimedialna zgodnie z wytycznymi prowadzącego zajęcia, jednak wykazuje problemy z prezentowaniem danych oraz umiejętnym włączeniem pozostałych studentów do dyskusji; posiada ograniczoną wiedzę na dyskutowany temat; uczestniczy w dyskusji naukowej w niewielkim stopniu i jedynie po prośbach prowadzącego; 1 dzień przed planowanym seminarium przygotowuje i przesyła konspekt wystąpienia, jednak zawiera on błędy i nie posiada wszystkich najważniejszych elementów np. poprawnego spisu literatury; uczestniczy w dyskusji naukowej.

ndst - Student nie przygotowuje prezentacji multimedialnej zgodnie z wytycznymi prowadzącego zajęcia, i nie posiada wiedzy na dyskutowany temat; nie uczestniczy w dyskusji naukowej; nie przesyła konspektu referatu.

Uwagi:

4 sem. kognitywistyki /stacjonarne I stopnia/

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)