Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium licencjackie I [W2-S1BI19-1BL-11] semestr zimowy 2021/2022
seminarium, grupa nr 3

powiększ
plan zajęć przedmiotu
zaznaczono (na zielono) terminy
aktualnie wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium licencjackie I [W2-S1BI19-1BL-11]
Zajęcia: semestr zimowy 2021/2022 [2021/2022Z] (zakończony)
seminarium [S], grupa nr 3 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy wtorek, 8:00 - 9:30
sala sale KFZE
Wydział Nauk Przyrodniczych (Katowice, ul. Bankowa 9) jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Liczba osób w grupie: 1
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Agata Nicewicz
Literatura:

Oryginalne prace naukowe, najnowsze prace przeglądowe w uznanych czasopismach naukowych, w tym anglojęzyczne, bazy danych.

Zakres tematów:

Biologia rodziny pszczelej.

Wybrane choroby pasożytnicze pszczoły miodnej (Apis mellifera) i metody ich zwalczania

Metody dydaktyczne:

Referat wygłaszany przez studenta z wykorzystaniem środków multimedialnych w formie prezentacji Power Point według zaleceń prowadzącego zajęcia.

Dyskusja naukowa nad wygłoszonymi referatami.

Konsultacje indywidualne mające na celu pomoc w dobraniu właściwej literatury dla opracowania referatu

Metody i kryteria oceniania:

Referat w postaci prezentacji multimedialnej - sprawdzian umiejętności poszukiwania i interpretowania danych naukowych oraz autoprezentacji

Przygotowanie konspektu referatu przedstawionego w postaci prezentacji multimedialnej - weryfikacja planu referatu i zastosowanej literatury

Dyskusja naukowa nad prezentowanymi referatami

Udział w spotkaniu naukowym/otwartym seminarium o tematyce biologicznej/medycznej

bdb – Student przygotowuje prezentację multimedialną zgodnie z wytycznymi prowadzącego zajęcia, prezentuje prawidłowo przedstawiane dane z umiejętnym włączeniem pozostałych studentów do dyskusji, posiada wiedzę na dyskutowany temat; 3 dni przed planowanym seminarium przygotowuje i przesyła konspekt wystąpienia wraz ze spisem literatury, przygotowany zgodnie z wytycznymi promotora; uczestniczy w dyskusji naukowej; brał udział w przynajmniej jednym spotkaniu naukowym/seminarium o tematyce biologicznej/medycznej.

db - Student przygotowuje prezentację multimedialną zgodnie z wytycznymi prowadzącego zajęcia, prezentuje prawidłowo przedstawiane dane z umiejętnym włączeniem pozostałych studentów do dyskusji, posiada ograniczoną wiedzę na dyskutowany temat; 3 dni przed planowanym seminarium przygotowuje i przesyła konspekt wystąpienia wraz ze spisem literatury, przygotowany zgodnie z wytycznymi promotora, ale z niewielkimi błędami; uczestniczy w dyskusji naukowej; brał udział w przynajmniej jednym spotkaniu naukowym/seminarium o tematyce biologicznej/medycznej.

dst - Student przygotowuje prezentację multimedialna zgodnie z wytycznymi prowadzącego zajęcia, jednak wykazuje problemy z prezentowaniem danych oraz umiejętnym włączeniem pozostałych studentów do dyskusji; posiada ograniczoną wiedzę na dyskutowany temat; uczestniczy w dyskusji naukowej w niewielkim stopniu i jedynie po prośbach prowadzącego; 3 dni przed planowanym seminarium przygotowuje i przesyła konspekt wystąpienia, jednak zawiera on błędy i nie posiada wszystkich najważniejszych elementów np. poprawnego spisu literatury; uczestniczy w dyskusji naukowej; brał udział w przynajmniej jednym spotkaniu naukowym/seminarium o tematyce biologicznej/medycznej

ndst - Student nie przygotowuje prezentacji multimedialnej zgodnie z wytycznymi prowadzącego zajęcia, i nie posiada wiedzy na dyskutowany temat; nie uczestniczy w dyskusji naukowej; nie przesyła konspektu referatu; nie brał udziału w przynajmniej jednym spotkaniu naukowym/seminarium o tematyce biologicznej/medycznej

Uwagi:

dr Agata Nicewicz

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0-3 (2022-08-19)