Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Antropologia stosowana 2 [W6-AK-S2-AS.2] semestr letni 2021/2022
Konwersatorium, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Antropologia stosowana 2 [W6-AK-S2-AS.2]
Zajęcia: semestr letni 2021/2022 [2021/2022L] (zakończony)
Konwersatorium [K], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Terminy i miejsca: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy poniedziałek, 19:00 - 20:30
sala Zajęcia zdalne
Zdalny jaki jest adres?
każda środa, 15:30 - 17:00
sala B-1.14
Budynek B (Cieszyn, ul. Bielska 62) jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 15
Limit miejsc: (brak danych)
Prowadzący: Kinga Czerwińska, Remigiusz Kopoczek
Literatura:

Etnolog na rynku pracy, red. K. Baraniak, A.W. Brzezińska, B. Wiśniewski, Wielichowo 2013.

M. Herzfeld, Antropologia. Praktykowanie teorii w kulturze i społeczeństwie, tłum.

M.M. Piechaczek, Kraków 2004.

Okraj Z. Design thinking. Inspiracje dla dydaktyki. Warszawa 2020.

Papanek V., Dizajn dla realnego świata. Łódź 2012.

Ząbek M., Antropologia stosowana. Warszawa 2013.

Lawrence A., Schneider J. Stickdorm M. Hormess M. E., Jak projektować usługi. Niezawodne zasady w praktycznym zastosowaniu. 2020.

Zakres tematów:

Treści modułu koncentrują się na omówieniu i praktykowaniu kompetencji zawodowych antropologia.

Podejście praktyczne dyscypliny [badania terenowe, obserwacja, wywiad, sondaż, ankieta] pozwala rozwijać takie umiejętności jak elastyczne, stosowne do okazji dokonywania zmian, interpretacja zastanych zjawisk oraz zdolność do tworzenia rzeczy nowych i wartościowych przez nadawanie im całkowicie nowej formy, treści czy funkcji [mechanizmy znane, tożsame dla kultury].

W tym kontekście, student poznaje dyscyplinę jako metodę wspierającą działania w biznesie czy w projektowaniu przedsięwzięć w sektorze kreatywnym, przy wykorzystaniu metody design thinking.

Zajęcia mają charakter praktyczny, warsztatowy. Studenci pracują w grupach, przy konkretnym projekcie. Działania mają charakter wieloetapowy: od projektowania koncepcji projektu, przez wdrażanie pomysłu (prototypowanie), po diagnozowanie odbioru projektu.

Metody dydaktyczne:

Metoda aktywizująca, warsztatowa: praca w grupach nad konkretnym problemem społeczno-kulturowym (wybranym przez studentów) przy wykorzystaniu design thinking.

Metody i kryteria oceniania:

Sprawdzenie zdolności praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w ramach przedmiotu podczas realizacji projektu - od koncepcji do realizacji.

Uwagi:

prof. Czerwińska,dr Kopoczek

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.2.0-7 (2025-06-25)