Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Moduł z treściami do wyboru: specjalistyczny III - Planowanie przestrzenne w obszarach zagrożonych [W2-IZ-S1-409.3] semestr zimowy 2021/2022
Laboratorium 2, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Moduł z treściami do wyboru: specjalistyczny III - Planowanie przestrzenne w obszarach zagrożonych [W2-IZ-S1-409.3]
Zajęcia: semestr zimowy 2021/2022 [2021/2022Z] (zakończony)
Laboratorium 2 [L2], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
co drugi poniedziałek (parzyste), 9:45 - 11:15
sala 1704
Budynek dydaktyczny "Żyleta" (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) jaki jest adres?
Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (nieparzyste)" odbywają się w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Zajęcia prowadzone z częstotliwością "co dwa tygodnie (parzyste)" odbywają się w drugim tygodniu od rozpoczęcia cyklu dydaktycznego (np. semestru), a potem co dwa tygodnie. Jeśli zajęcia wypadają w dniu wolnym, to nie odbywają się, natomiast nie ma to wpływu na terminy kolejnych zajęć - odbędą się one dwa tygodnie później.
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 9
Limit miejsc: 28
Prowadzący: Agnieszka Czajka
Literatura:

Kleinhans, M. G. (2005). Flow discharge and sediment transport models for estimating a minimum timescale of hydrological activity and channel and delta formation on Mars. Journal of Geophysical Research: Planets, 110(E12).

Radecki-Pawlik, A. (2010). Renaturyzacja rzek i potoków górskich–techniczny i socjologiczny aspekt zagadnienia. Acta Sci. Pol., Form. Circum, 9(4), 33-42.

Zakres tematów:

Charakterystyka morfodynamiczna koryta rzeki jako podstawa prac regulacyjnych i renaturyzacyjnych.

Obliczanie parametrów transportu materiału mineralnego w korycie w zależności od nadanych parametrów morfologicznych i hydraulicznych koryta (obliczanie promienia hydraulicznego, zasięgu cofki, naprężeń ścinających, liczby Shieldsa, liczby Chezy’ego, liczby Reynoldsa, liczby Froude’a, bezwymiarowego parametru Bonnefille’a).

Określanie stabilności koryta na podstawie wskaźników stabliności Łochtina i Makkavieeva oraz potencjalnej mocy strumienia.

Interpretacja wyników.

Metody dydaktyczne:

Metoda projektu. Student otrzymuje zestaw danych wyjściowych i za pomocą arkusza kalkulacyjnego i dokonuje obliczenia wskazanych parametrów i

określa a) sposób transportu materiału dennego w korycie rzeki o

zadanych parametrach oraz b) stabilność analizowanego koryta rzeki podczas przepływów średnich, pełnokorytowych i powodziowych.

Metody i kryteria oceniania:

Podstawą oceny jest sporządzone przez studenta sprawozdanie

Ocena zależy od stopnia poprawności wykonanych obliczeń:

50% = dst

60% = dst+

70% = db

80% - db+

90% i więcej = bdb

Uwagi:

Regulacja, rewitalizacja i renaturyzacja koryt rzecznych - 7 sem. IZŚ /studia I stopnia/

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)