Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Pracownia dyplomowa I [W2-S2BI19-2BL-03A] semestr zimowy 2022/2023
Laboratorium, grupa nr 5

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Pracownia dyplomowa I [W2-S2BI19-2BL-03A]
Zajęcia: semestr zimowy 2022/2023 [2022/2023Z] (zakończony)
Laboratorium [L], grupa nr 5 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień). (brak danych)
Liczba osób w grupie: 3
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Maria Augustyniak, Jacek Francikowski, Grażyna Wilczek
Literatura:

Zalecana indywidualnie, dotycząca wykorzystywanych metod badawczych w zakresie realizowanego tematu. Student gromadzi literaturę systematycznie podczas kwerendy bibliotecznej.

Zakres tematów:

-Metody prowadzenia hodowli zwierząt, przygotowanie miejsca pracy oraz niezbędnych odczynników do wykonania eksperymentów.

- Preparatyka tkanek zwierzęcych. Pomiar stężenia białka ogólnego w tkankach, pomiar aktywności wybranych enzymów/stężenia wybranych białek.

- Wykorzystanie cytometrii przepływowej/ELISA/spektrofotometrii/metody kometowej w badaniach ekotoksykologicznych.

- Opracowanie wyników badań z zajęć, przygotowanie statystyki

Metody dydaktyczne:

Zajęcia praktyczne w laboratorium oraz konsultacje bezpośrednie lub e-mail. Opcjonalnie - zajęcia teoretyczne on-line.

Metody i kryteria oceniania:

Ciągła ocena umiejętności praktycznych oraz przygotowania teoretycznego studenta oraz ocena raportu z realizowanych tematów części praktycznej (tzw. sprawozdanie końcowe z części praktycznej).

Bardzo dobry: student rozumie problem badawczy i umiejętnie wybiera odpowiednią literaturę. Zadania wykonuje systematycznie i z zaangażowaniem. Kreatywnie rozwiązuje problemy i jest samodzielny w pracy. Zna wybrane metody badawcze i potrafi je stosować. Prowadzi dokumentację laboratoryjną, prawidłowo interpretuje wyniki, aktywnie uczestniczy w dyskusjach. Stosuje się do regulaminów pracowni laboratoryjnych.

Dobry: student rozumie badany problem i umiejętnie wybiera odpowiednią literaturę. Jest solidny i zaangażowany. Zna stosowane metody badawcze i potrafi je zastosować. Poprawnie interpretuje wyniki z niewielką pomocą promotora/opiekuna, uczestniczy w dyskusjach i dba o powierzone materiały i sprzęt laboratoryjny.

Dostateczny: student potrzebuje pomocy do wykonania konkretnych zadań i posługiwania się aparaturą, nie jest w pełni zaangażowany w realizację zajęć, nie wykazuje aktywności podczas dyskusji, ma problemy z przygotowaniem stanowiska laboratoryjnego i rozumieniem stosowanych metod badawczych. Wymagana jest pomoc prowadzącego przy dokumentacji laboratoryjnej, interpretacji wyników i ich opracowaniem. Dba o sprzęt laboratoryjny i porządek w pracowni.

Niedostateczny: student nie rozumie problemu badawczego, niedbale wykonuje powierzone mu zadania, nie prowadzi dokumentacji, nie potrafi samodzielnie/z pomocą przeanalizować wyników i wyciągać poprawnych wniosków.

Uwagi:

FZE

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)