Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium dyplomowe III [W2-S2BT19-2BT-09A] semestr zimowy 2022/2023
seminarium, grupa nr 9

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium dyplomowe III [W2-S2BT19-2BT-09A]
Zajęcia: semestr zimowy 2022/2023 [2022/2023Z] (zakończony)
seminarium [S], grupa nr 9 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy czwartek, 9:45 - 11:15
sala sale KFZE
Wydział Nauk Przyrodniczych (Katowice, ul. Bankowa 9) jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 5
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Alina Kafel, Elżbieta Szulińska, Grażyna Wilczek
Literatura:

Artykuły naukowe (przeglądowe oraz prace oryginalne), związane z zagadnieniami omawianymi w czasie seminarium i ściśle powiązane z tematami prac magisterskich.

Ponadto:

J. Weiner. J. Weiner. Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych. Wydawnictwo Naukowe PWN (2018 lub inne wydania)

A. Łomnicki. Wprowadzenie do statystyki dla przyrodników. Wydawnictwo Naukowe PWN (2014 lub wcześniejsze wydania)

Zakres tematów:

1. Ilościowa ocena zmian degeneracyjnych w hemocytach pająka S. grossa w warunkach krótko- i długoterminowej ekspozycji na miedź.

2. Ilościowa ocena zmian degeneracyjnych w hemocytach pająka S. grossa w warunkach krótko- i długoterminowej ekspozycji na kadm.

3. Dystrybucja kadmu i stresu oksydacyjnego różnych przedziałach komórkowych larw świerszccza domowego Acheta domesticus

4. Ilościowa ocena stresu oksydacyjnego w wybranych narządach pająka Steatoda grossa w warunkach krótko i długotrwałej ekspozycji na kadm

5. Ilościowa ocena stresu oksydacyjnego w wybranych narządach pająka Steatoda grossa w warunkach krótko i długotrwałej ekspozycji na miedź

Metody dydaktyczne:

Konsultacje indywidualne mające na celu pomoc w dobraniu właściwej literatury do opracowania tematyki pracy. Dyskusja naukowa. Analizy statystyczne. Przygotowanie wstępu i części metodycznej manuskryptu pracy magisterskiej

Metody i kryteria oceniania:

Ocenie podlega poprawność merytoryczna zebranych materiałów, ich interpretacja i umiejętność zastosowania w dyskusji naukowej.

Ocena bdb – brak błędów merytorycznych w interpretacji danych literaturowych i własnych, analiza w logicznym i zrozumiałym układzie, odpowiedzi na pytania zadawane świadczą o znajomości omawianego tematu w zakresie wybiegającym poza podstawową tematykę i o bardzo dobrej znajomości prezentowanych pozycji literatury. Materiały przygotowane terminowo.

Ocena db – brak błędów merytorycznych w interpretacji danych literaturowych i własnych, analiza w logicznym i zrozumiałym układzie, odpowiedzi na pytania świadczą o dobrej znajomości omawianego tematu i dobrej znajomości prezentowanych pozycji literatury. Materiały przygotowane terminowo.

Ocena dst – drobne błędów merytorycznych w interpretacji danych literaturowych i własnych, dyskusja świadczy o dostatecznej znajomości omawianego tematu . Materiały przygotowane terminowo.

Ocena ndst – zagadnienia zostały przedstawione skrajnie pobieżnie (luki treściowe przekraczają 50% wymagań), liczne błędy merytoryczne, których student nie potrafi skorygować w trakcie dyskusji, Brak terminowości przygotowania materiałów.

Uwagi:

FZE 2

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-3 (2024-06-10)