Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Projekt [W2-S2BT19-2BT-41] semestr letni 2022/2023
Laboratorium, grupa nr 4

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Projekt [W2-S2BT19-2BT-41]
Zajęcia: semestr letni 2022/2023 [2022/2023L] (zakończony)
Laboratorium [L], grupa nr 4 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień). (brak danych)
Liczba osób w grupie: 7
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Anna Collin, Justyna Guzy-Wróbelska, Agnieszka Janiak, Marzena Kurowska
Literatura:

Piśmiennictwo indywidualnie zebrane przez studentów i skonsultowane z prowadzącymi, dotyczące z zakresu realizowanego tematu projektu oraz metod badawczych niezbędnych w jego realizacji. Protokoły do realizacji zadań laboratoryjnych przygotowane przez studentów w konsultacji z prowadzącymi zajęcia.

Zakres tematów:

Przypomnienie zasad BHP w pracy laboratoryjnej oraz założeń Dobrej Praktyki Laboratoryjnej.

Przedyskutowanie szczegółowego przebiegu zaplanowanych doświadczeń ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego rozumienia poszczególnych kroków działań podejmowanych podczas pracy laboratoryjnej.

Zdefiniowanie zadań badawczych, ich podział na poszczególnych członków zespołu projektowego, przygotowanie harmonogramu badań i jego późniejsza realizacja.

Przygotowanie raportu z przeprowadzonych analiz.

Metody dydaktyczne:

Zajęcia laboratoryjne pod nadzorem prowadzącego, wykorzystujące wiedzę i umiejętności studentów w zakresie metod stosowanych w genetyce i biologii molekularnej. Indywidualne wykonywanie doświadczeń pod nadzorem opiekuna.

Metody i kryteria oceniania:

W czasie trwania zajęć laboratoryjnych prowadzący w sposób ciągły ocenia przygotowanie teoretyczne studenta, jego aktywność i umiejętności praktyczne w laboratorium, przestrzeganie harmonogramu pracy, rzetelność wykonanych pomiarów, umiejętność wstępnego analizowania otrzymanych wyników i kreatywność w rozwiązywaniu problemów badawczych. Ocenie podlega również umiejętność i kultura pracy w zespole, bezpieczeństwo pracy oraz dbałość o bazę materiałowo-sprzętową.

Laboratorium oceniane jest na podstawie pracy własnej studenta oraz raportu końcowego z przeprowadzonej pracy w grupie.

bardzo dobry - student aktywny na zajęciach, raport kompletny, bez błędów merytorycznych, wskazujący na kreatywność i przedsiębiorczość, dowodzący umiejętności współpracy z innymi członkami zespołu projektowego.

dobry - student aktywny, raport kompletny, jednak zawierający drobne błędy merytoryczne, wskazujący na umiarkowaną kreatywność i przedsiębiorczość oraz braki w umiejętności współpracy i planowania.

dostateczny - student o umiarkowanej aktywności, raport niekompletny, zawierający luki i wskazujący na niewielką umiejętność współpracy studenta w grupie oraz na brak kreatywności i przedsiębiorczości.

niedostateczny - student nieaktywny bądź o małej aktywności, raport niekompletny, z dużymi brakami, wskazujący na brak współpracy w grupie i umiejętności planowania prac badawczych oraz kreatywności i przedsiębiorczości.

Uwagi:

2 semestr biotechnologia (II stopnia) stacjonarne moduły obowiązkowe

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)