Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium magisterskie - sem. 3 [06-PS-NM-403] semestr zimowy 2022/2023
seminarium, grupa nr 2

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium magisterskie - sem. 3 [06-PS-NM-403]
Zajęcia: semestr zimowy 2022/2023 [2022/2023Z] (zakończony)
seminarium [S], grupa nr 2 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień). (brak danych)
Liczba osób w grupie: 10
Limit miejsc: 13
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Łukasz Jach
Literatura:

Literatura dobrana pod kątem tematów. indywidualnie realizowanych przez poszczególnych magistrantów.

Zakres tematów:

Zajęcia stanowią kontynuację problematyki rozpoczętej w ramach modułu Seminarium magisterskie 2. Studenci posiadając już wyraźnie skonceptualizowane problemy, wstępnie rozpoznaną literaturę do części teoretycznej pracy i dobrane narzędzia badawcze, koncentrować będą się na zgromadzeniu danych empirycznych oraz ich analizie. W związku z wymienionymi elementami studenci w ramach zajęć dydaktycznych oraz pracy własnej zajmą się (1) przeprowadzeniem badań empirycznych i archiwizacją zebranych w ich trakcie danych (2) przeprowadzaniem obliczeń statystycznych weryfikujących postawione hipotezy (3) wstępnym przedstawieniem uzyskanych rezultatów badań.

Metody dydaktyczne:

W trakcie semestru studenci będą spotykali się z prowadzącym zajęcia w niewielkich podgrupach. Zajęcia skoncentrowane będą na analizie danych uzyskanych w badaniach empiryczynych za pomocą programów pozwalających na obliczenia statystyczne.

Metody i kryteria oceniania:

Ocena końcowa studenta stanowi ocenę z pracy pisemnej przygotowanej w oparciu o uzyskane wyniki badań, będącej zaawansowanych szkicem rozdziału części empirycznej.

Pracę zaliczeniową należy złożyć przed początkiem przerwy międzysemestralnej. Umożliwi to zarówno jej terminowe sprawdzenie, jak i odpowiednio długi czas na jej przygotowanie.

W przypadku pracy zaliczeniowej ocenia się następujące aspekty struktury ocenianego materiału:

• Zawartość merytoryczna wywodu.

• Osadzenie wywodu w funkcjonujących koncepcjach psychologicznych.

• Powiązanie treści z zagadnieniami praktycznymi i/lub ogólnym kontekstem funkcjonowania współczesnego człowieka.

• Obudowanie wywodu odniesieniami bibliograficznymi, w szczególności wskazującymi teksty opublikowane w ciągu ostatnich 10 lat.

• Realność kwestii przeprowadzenia badań w aspektach doboru próby, użycia narzędzi badawczych, zebrania wyników i możliwości ich analizy.

• Spójność pracy ze Standarami APA (w przypadku prac pisemnych) lub uprzystępnienie przekazu odbiorcom (w przypadku prac ustnych).

UWAGA: W przypadku odkrycia w pracy znamion plagiatu lub innego zachowania podlegającego negatywnej ocenie etycznej (np. zlecenia przygotowania pracy przez inną osobę) dane zachowanie będzie podlegać omówieniu na forum grupy seminaryjnej oraz skutkować oceną niedostateczną.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)