Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Podstawy grafiki cyfrowej [W6-GR-SM-PGC3] semestr zimowy 2022/2023
Ćwiczenia, grupa nr 1

powiększ
plan zajęć przedmiotu
zaznaczono (na zielono) terminy
aktualnie wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Podstawy grafiki cyfrowej [W6-GR-SM-PGC3]
Zajęcia: semestr zimowy 2022/2023 [2022/2023Z] (zakończony)
Ćwiczenia [C], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Terminy i miejsca: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy poniedziałek, 8:45 - 9:30
sala G1.1A
Budynek G - Collegium Technicum (Cieszyn, ul. Niemcewicza 4) jaki jest adres?
każdy poniedziałek, 9:45 - 11:15
sala G1.1A
Budynek G - Collegium Technicum (Cieszyn, ul. Niemcewicza 4) jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 9
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Jarosław Skutnik
Literatura:

Literatura nawiązująca do poruszanych zagadnienia, z zakresu szeroko pojętych technik cyfrowych.

TUTORIALE ADOBE

https://helpx.adobe.com/pl/creative-cloud/tutorials-explore.html

TUTORIALE COREL DRAW

https://www.coreldraw.com/pl/pages/tutorials/coreldraw/

Katalogi oraz inne publikacje dotyczące wydarzeń artystycznych związanych tematycznie z programem pracowni.

Aktualne teksty krytyczne poświęcone grafice cyfrowej.

Zakres tematów:

Na zajęciach z podstaw grafiki cyfrowej zakres realizowanych tematów odnosi się do zagadnień proponowanych przez prowadzącego pracownię jak, również zainteresowań studentów wynikających z ich indywidualnych wyborów. W procesie twórczym, student formułuje problemy artystyczne i sposoby ich rozwiązania, poprzez stosowanie zróżnicowanych rozwiązań wynikających z poznawanych technik i metod wykorzystujących narzędzia cyfrowe. W procesie twórczym oprócz autorskich tematów wcześniej konsultowanych i zatwierdzanych studenci realizują zagadnienia zaproponowane przez prowadzącego pracownię. W semestrze zimowym są to: „Autoportret - mozaika” oraz "Człowiek miejski".

Metody dydaktyczne:

W realizacji tematyki modułu wykorzystuje się metody praktyczne oparte na działalności artystycznej studenta. W grupie tych metod wiodącą jest metoda realizacji zadań twórczych. W programie artystycznych działań warsztatowych towarzyszą jej metody problemowe (sprzyjające samodzielnemu zdobywaniu i przetwarzaniu wiedzy oraz umiejętności) opierające się na obserwacji życia artystycznego (np. wystawy, festiwale, przeglądy) i różnych form jego opisu i oceny (np. analizy krytyczne, literatura przedmiotu, przekazy medialne). W przygotowaniu studenta do oceny wartości dzieł i działań własnych służą metody waloryzacyjne. Ostanie z nich kształtują umiejętność krytycznego spojrzenia na własną twórczość artystyczną oraz animują zaangażowanie w życie artystyczne (poprzez udział w wystawach i prezentacjach prac ).

Metody i kryteria oceniania:

Podstawowym kryterium oceny jest poziom osiągniętych efektów kształcenia założonych w module przedmiotu. O wartości ostatecznej oceny decyduje jakość rozwiązań formalnych i stylistycznych wykorzystanych w realizacji wybranej tematyki prac. Ocenę konstruuje się na podstawie obserwacji całego procesu twórczego, w tym obserwacji zajęć (stopień opanowania narzędzi cyfrowych) oraz na podstawie dyskusji (indywidualnej i grupowej) nad konkretnymi rozwiązaniami. Wysoko ocenianym fragmentem całego procesu oceny jest poziom argumentacji i sposób prezentacji indywidualnych pomysłów i rozwiązań.

Uwagi:

Wskazane jest uczestnictwo studentów w wydarzeniach artystycznych związanych obszarowo i tematycznie z problematyką poruszaną na zajęciach z podstaw grafiki cyfrowej.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.1.0-4 (2023-02-27)