Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Pracownia specjalizacyjna II [W2-S2BI19-2BL-04] semestr letni 2019/2020
Laboratorium, grupa nr 8

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Pracownia specjalizacyjna II [W2-S2BI19-2BL-04]
Zajęcia: semestr letni 2019/2020 [2019/2020L] (zakończony)
Laboratorium [L], grupa nr 8 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy czwartek, 13:45 - 18:45
sala B-101 (SALA SEM.)
Wydział Nauk Przyrodniczych (Katowice, ul. Jagiellońska 28) jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 4
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Adam Rostański, Barbara Tokarska-Guzik, Andrzej Urbisz
Literatura:

Stosowna literatura obowiązkowa zostanie podana przez opiekuna naukowego odpowiednio do każdego z realizowanych tematów. Część literatury gromadzona jest przez każdego studenta indywidualnie.

Stosowne piśmiennictwo uzupełniające dostępne jest w bibliotece Instytutu; część piśmiennictwa zostanie podana przez prowadzącego odpowiednio do każdego z realizowanych tematów indywidualnych.

Zakres tematów:

W czasie zajęć laboratoryjnych na pracowni student pod nadzorem prowadzącego planuje i realizuje poszczególne etapy procesu badawczego, niezbędne do wykonania tematu jego pracy magisterskiej. Szczególną uwagę zwraca się na specyfikę metodologii w zakresie realizowanej tematyki, z uwzględnieniem wykorzystania odpowiedniej literatury fachowej. Magistranci zapoznają się także ze specyfiką prowadzonych przez Zespół badań.

Zakres tematyczny obejmuje:

- przygotowanie planu (agendy) realizacji własnego projektu badawczego,

- systematyczna kwerenda piśmiennictwa z zakresu studiowanej specjalności

i realizowanego tematu badawczego,

- opracowanie szczegółowej metodyki badawczej, zestawienie pierwszych wyników (pomiarów),

- uzupełnianie dziennika dokumentacji pracy badawczej – raport (z części laboratoryjnej i terenowej),

- sporządzenie sprawozdania końcowego – opis własnego projektu badawczego (dokument w wersji elektronicznej tekst i prezentacja)

Metody dydaktyczne:

Laboratorium, praca z literaturą fachową, praca w terenie, konsultacje bezpośrednie (jak w opisie modułu)

Metody i kryteria oceniania:

Ocena końcowa ustalana jako średnia z:

1) umiejętności praktycznych i zaangażowania studenta w realizację tematów zajęć, 2) zaliczenia raportów cząstkowych (etapowych), 3) oceny końcowej uzyskanej na podstawie przedstawionego sprawozdania końcowego (prezentacji); w stosunku 0,25+0,25+0,50.

Ocena ciągła pracy studenta:

Znajomość literatury przedmiotu; podstawy teoretyczne odnoszące się do realizowanej tematyki badawczej.

Przygotowanie do czynności badawczych w Pracowni w oparciu o zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz podaną literaturę przedmiotową.

Kryteria oceny ciągłej:

Ocena bardzo dobra - student aktywnie uczestniczy w czynnościach praktycznych, dyskusji na zajęciach, zadaje pytania do omawianych tematów, świadczące o wcześniejszym przygotowaniu się do zajęć, rozumie realizowane zagadnienia i mechanizmy analizowanych zjawisk.

Ocena dobra - student potrafi odpowiadać na zadawane mu pytania, rozumie realizowane zagadnienia i mechanizmy analizowanych zjawisk, potrafi przygotować się do samodzielnego wykonywania czynności badawczych.

Ocena dostateczna - student potrzebuje dodatkowych wskazówek do prawidłowego rozwiązania analizowanego problemu, nie wykazuje aktywności w dyskusji i w trakcie realizacji zajęć, potrafi przygotować się do samodzielnego wykonywania wybranych czynności badawczych.

Ocena niedostateczna - student nie jest przygotowany do wykonania zaleconego zadania, nie rozumie jego sensu oraz podstawowych pojęć z zakresu tematyki pracowni, nie potrafi zaplanować i przygotować się do samodzielnego wykonywania czynności badawczych.

Sprawozdanie końcowe:

Na zaliczenie obowiązują treści ujęte w opisie zajęć w ramach pracowni specjalizacyjnej i pracy własnej studenta, uzupełnione o wiadomości uzyskane przez studenta podczas pracy własnej z zaleconą literaturą obowiązkową.

Kryteria oceny sprawozdania końcowego:

Ocena bardzo dobra – Prezentacja (sprawozdzanie końcowe), zawiera wszystkie niezbędne elementy, brak błędów merytorycznych i technicznych, użyte źródła są właściwie zacytowane,

Ocena dobra plus - Prezentacja zawiera wszystkie niezbędne elementy, brak błędów merytorycznych, niewielkie błędy techniczne,

Ocena dobra - Prezentacja zawiera wszystkie niezbędne elementy; użyte źródła są właściwie zacytowane, z drobnymi błędami merytorycznymi,

Ocena dostateczna plus - Prezentacja zawiera wszystkie niezbędne elementy, ale występują w niej błędy merytoryczne,

Ocena dostateczna - Prezentacja nie zawiera wszystkich elementów, liczne błędy merytoryczne i inne,

Ocena niedostateczna - Prezentacja zawiera liczne, istotne błędy merytoryczne.

Ocenie podlega: przygotowanie i prezentacja multimedialna planu pracy magisterskiej ze szczególnym uwzględnieniem metodyki pracy.

Zasady oceny prezentacji: część merytoryczna (kompletność tez) – 0-9 pkt; strona techniczna – 0-3 pkt (ilustracja wyników, kompozycja, czytelność); sposób prezentacji (styl i język, komunikatywność, interaktywność) – 0-3 pkt

15 pkt – bdb

14-13 pkt – db+

12 pkt – db

10-11 pkt – dst+

8 pkt – dst

7 pkt – ndst.

Sprawozdanie końcowe ma formę prezentacji – planu pracy magisterskiej. Student bierze udział w przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji i dostarcza ją prowadzącym w formie elektronicznej.

Uwagi:

BIOP

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.3.0-2 (2024-04-26)