Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Pracownia dyplomowa IV [W2-S2BT19-2BT-06A] semestr letni 2022/2023
Laboratorium, grupa nr 8

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Pracownia dyplomowa IV [W2-S2BT19-2BT-06A]
Zajęcia: semestr letni 2022/2023 [2022/2023L] (zakończony)
Laboratorium [L], grupa nr 8 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy wtorek, 11:30 - 20:30
(sala nieznana)
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 7
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Agnieszka Babczyńska, Marta Dziewięcka, Mirosław Nakonieczny, Łukasz Nicewicz, Monika Tarnawska
Literatura:

Oryginalne i przeglądowe prace naukowe, w tym anglojęzyczne; bazy danych oraz portale naukowe związane z tematyką finalizowanej pracy magisterskiej.

Literatura obowiązkowa:

zalecone przez opiekunów naukowych podręczniki, instrukcje i piśmiennictwo oryginalne.

Literatura uzupełniająca:

bieżące piśmiennictwo z zakresu tematu planowanej pracy magisterskiej. Elektroniczne bazy danych.

Zakres tematów:

Pracownia jest realizowana w trybie indywidualnym, pod bezpośrednim nadzorem „opiekuna naukowego”, który uczy technik, procedur i sposobów przygotowania materiału, jego analiz metodami dostępnymi w KFZiE i wreszcie opracowania uzyskanych wyników.

Efektem opisanej pracy jest tworzenie przez każdego studenta jego własnej dokumentacji, która następnie służy do napisania wymaganej pracy magisterskiej.

Metody dydaktyczne:

Laboratorium.

Kontynuacja doświadczeń, obserwacji i oznaczeń niezbędnych do realizacji założeń pracy magisterskiej - systematyczne gromadzenie i przetwarzanie danych - statystyczne i graficzne opracowywanie wyników - kontynuacja prac laboratoryjnych - przygotowanie rozprawy magisterskiej. Możliwość konsultacji: dyskusja na temat sposobu przetworzenia i opracowania wyników - dyskusja na temat treści, struktury i poprawności formalnej manuskryptu pracy magisterskiej

Zajęcia laboratoryjne pod nadzorem opiekuna naukowego, mające na celu zapoznanie studentów z technikami biologii molekularnej, enzymologii, fizjologii zwierząt i toksykologii oraz pobierania prób z terenu, a także hodowli laboratoryjnej bezkręgowców wykorzystywanych do doświadczeń. Wraz z opiekunem student przygotowuje się do planowania i prowadzenia eksperymentów na bezkręgowcach z wykorzystaniem poznawanych technik i – jeśli jest to możliwe już na tym etapie – tworzy swój własny plan doświadczenia i zaczyna go realizować. Dyskusje zagadnień z zakresu fizjologii zwierząt, toksykologii i ekotoksykologii.

Podczas realizacji zadań praktycznych studenci będą zapoznawani z zasadami dobrych praktyk laboratoryjnych poznanych na szkoleniu: „Zapewnienie jakości badań laboratoryjnych” (Agnieszka Babczyńska)

Metody i kryteria oceniania:

Ocena ciągła umiejętności praktycznych.

Oceniana jest kreatywność podejścia do problemów badawczych i sposobów ich rozwiązania; solidność podczas wykonywania pomiarów i oznaczeń; rzetelność w sporządzaniu dokumentacji, utrwalaniu wyników pomiarów i obserwacji; wartość zgromadzonych materiałów źródłowych oraz stopień ich zrozumienia.

Wymagania merytoryczne.

Każdy student przygotowuje i przedstawia opiekunowi pracy magisterskiej końcową wersję pracy magisterskiej złożonej do systemu APD.

Kryteria oceny.

Bardzo dobry – student adekwatnie dobrał i poznał techniki do tematu pracy, właściwie je opisał z uwzględnieniem ograniczeń tych metod i nie popełnił błędów merytorycznych.

Dobry – praca magisterska zawiera wszystkie konieczne elementy, jednak zawiera nieliczne błędy merytoryczne, odnoszące się do znajomości fizjologii zwierząt, biologii molekularnej i toksykologii w zakresie technik doświadczalnych, jakie służą pozyskiwaniu nowych danych w tych dziedzinach.

Dostatecznie - praca zawiera wszystkie wymagane elementy, jednak rozumowanie i wnioski nie są zbyt czytelne i zrozumiałe. Wykonana jest niestaranne, widoczne jest wzorowanie się na pracy kolegów; zawiera istotne błędy, które muszą być poprawiane po konsultacjach z prowadzącym.

Niedostatecznie - praca nie jest kompletna, student nie rozumie i nie potrafi interpretować uzyskanych wyników ani opracować sprawozdania pod względem merytorycznym i formalnym.

Brak pracy w systemie APD odpowiada ocenie niedostatecznej

Student oceniany jest w trakcie pracy i prowadzonej z nim dyskusji.

Uwagi:

FZE 1

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Ślaski w Katowicach.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.3.0-2 (2024-04-26)