Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 12 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 49 dni temu

Witamy w serwisie USOSweb Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Każdy członek społeczności akademickiej Uniwersytetu Śląskiego posiada swoje konto użytkownika w serwisie USOSweb, dające studentom możliwość wglądu w oceny oraz uzyskane punkty ECTS, sprawdzenia przyznanych stypendiów oraz miejsca w akademiku, wprowadzenia zdjęcia do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej a także uzyskania informacji o numerze indywidualnego konta bankowego, na które student będzie zobowiązany wnosić ewentualne opłaty związane ze studiami. Większość Wydziałów Uniwersytetu Śląskiego uruchamia elektroniczne rejestracje do grup zajęciowych, w których studenci uczestniczą za pomocą serwisu USOSweb. Pracownikom prowadzącym zajęcia dydaktyczne serwis umożliwia wprowadzenie ocen oraz sylabusów do zajęć.

Niezależnie od posiadanej roli, część informacji prezentowanych w USOSweb dostępna jest publicznie - jest to tzw. KATALOG, w którym znajdują się m. in. informacje o prowadzonych kierunkach studiów oraz wykazy pracowników, przedmiotów, jednostek organizacyjnych. Zdecydowana jednak większość funkcjonalności dostępna jest jedynie dla uwierzytelnionych użytkowników. Logowanie do serwisu USOSweb, jak również do pozostałych serwisów współdziałających z systemem USOS odbywa się za pośrednictwem CAS Centralnego Systemu Uwierzytelniania Uniwersytetu Śląskiego. 

Identyfikatorem w CAS jest numer PESEL, numer indeksu lub adres e-mail. Studenci rozpoczynający studia w Uniwersytecie Śląskim logują się hasłem wykorzystywanym w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. W przypadku utraty hasła do konta w CAS można samodzielnie zresetować hasło podając adres poczty elektronicznej wykorzystywany w systemach informatycznych Uniwersytetu Śląskiego.

Decyzją Prorektora ds. kształcenia i studentów prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka uproszczeniu uległ sposób wprowadzania elektronicznych sylabusów w serwisie USOSweb. Aby uniknąć nieporozumień oraz przypadkowego wypełniania pól, które nie będą wykorzystywane, wszystkie pola, których wypełnienie nie jest wymagane, zostały zablokowane.

Zablokowana została również możliwość edycji sylabusów dla zajęć realizowanych w poprzednich latach akademickich. Gdyby okazało się, że w którymś z pól obecnie zablokowanych uprzednio umieszczone zostały dane wymagające korekty, to możliwość ich edycji posiadają osoby odpowiedzialne w jednostkach za wprowadzanie oferty dydaktycznej do systemu USOS.

PLANY ZAJĘĆ

DLA STUDENTÓW

DLA PRACOWNIKÓW

WARTO ODWIEDZIĆ

Archiwum Prac Dyplomowych
serwis przeznaczony dla autorów, promotorów, recenzentów prac licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich

Karta Kierunku & Informator ECTS
informacje o programach kształcenia wszystkich kierunków studiów prowadzonych w Uniwersytecie Śląskim

UL - Rejestracja żetonowa
serwis umożliwiający rejestrowanie się na zajęcia z wychowania fizycznego oraz lektoraty

Ankieter
serwis służący do przeprowadzania dowolnego rodzaju ankiet elektronicznych dla społeczności akademickiej

Platforma e-learningowa
oferująca m. in. szkolenia BHP dla studentów i pracowników UŚ oraz testy poziomujące z języków obcych

biurokarier.edu.pl
serwis akademickich biur karier - platforma z ofertami pracy, praktyk i staży 
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.