Uniwersytet Ślaski w Katowicach - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna
ostatnia migracja danych: 1 godz. 3 min. temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 53 dni temu

Witamy w serwisie USOSweb Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach!

Każdy członek społeczności akademickiej Uniwersytetu Śląskiego posiada swoje konto użytkownika w serwisie USOSweb, dające studentom możliwość wglądu w oceny oraz uzyskane punkty ECTS, sprawdzenia przyznanych stypendiów oraz miejsca w akademiku, wprowadzenia zdjęcia do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej a także uzyskania informacji o numerze indywidualnego konta bankowego, na które student będzie zobowiązany wnosić ewentualne opłaty związane ze studiami. Większość Wydziałów Uniwersytetu Śląskiego uruchamia elektroniczne rejestracje do grup zajęciowych, w których studenci uczestniczą za pomocą serwisu USOSweb. Pracownikom prowadzącym zajęcia dydaktyczne serwis umożliwia wprowadzenie ocen oraz sylabusów do zajęć.

Niezależnie od posiadanej roli, część informacji prezentowanych w USOSweb dostępna jest publicznie - jest to tzw. KATALOG, w którym znajdują się m. in. informacje o prowadzonych kierunkach studiów oraz wykazy pracowników, przedmiotów, jednostek organizacyjnych. Zdecydowana jednak większość funkcjonalności dostępna jest jedynie dla uwierzytelnionych użytkowników. Logowanie do serwisu USOSweb, jak również do pozostałych serwisów współdziałających z systemem USOS odbywa się za pośrednictwem CAS - Centralnego Systemu Uwierzytelniania Uniwersytetu Śląskiego.

Identyfikatorem w CAS jest numer PESEL, numer indeksu lub adres e-mail. Studenci rozpoczynający studia w Uniwersytecie Śląskim logują się hasłem wykorzystywanym w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. W przypadku utraty hasła do konta w CAS można samodzielnie zresetować hasło podając adres poczty elektronicznej wykorzystywany w systemach informatycznych Uniwersytetu Śląskiego.

Instrukcje dla studentów

Instrukcje dla pracowników

Warto odwiedzić

kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0-3 (2022-08-19)